Blog - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Blog

Blog

 • jak rozpoznać uzależnienie od internetu

  Uzależnienie od internetu. Jak uchronić przed nim dziecko?

  Zaburzone relacje z otoczeniem, niewywiązywanie się z codziennych obowiązków, kompulsywne zakupy w sieci, nałogowe granie online i przeglądanie serwisów społecznościowych czy informacyjnych – to tylko niektóre przejawy uzależnienia od internetu. Jak mu przeciwdziałać?

  Czytaj więcej - Uzależnienie od internetu. Jak uchronić przed nim dziecko?
 • selfie na smartfonie

  Czy żyjemy w kulturze selfie?

  Nie ma chyba żadnego właściciela smartfona, który nigdy nie zrobił sobie selfie. Jeśli jest, prosimy o kontakt. Przeczytajcie kiedy powstało pierwsze selfie i czy zawsze wypada je robić?

  Czytaj więcej - Czy żyjemy w kulturze selfie?
 • Kto może zostać wolontariuszem?

  W sieci jest mnóstwo informacji odpowiadających na pytania: co to jest wolontariat i kim jest wolontariusz. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak zostać wolontariuszem?

  Czytaj więcej - Kto może zostać wolontariuszem?
 • Wolontariat po ludzku. Formy i rodzaje wolontariatu

  Zaczynając od początku, wolontariat (łac. voluntarius znaczy dobrowolny) to dobrowolna, bezpłatna i świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

  Czytaj więcej - Wolontariat po ludzku. Formy i rodzaje wolontariatu
 • e-mail a netykieta

  10 zasad netykiety w e-mailach

  Dla wielu e-mail to podstawowa forma komunikacji w pracy. Stąd ogromna liczba wiadomości, które piszemy i odbieramy każdego dnia. Warto zadbać o ich jakość oraz o komfort tych, do których piszemy. Pomogą Wam w tym poniższe zasady pisania e-maili.

  Czytaj więcej - 10 zasad netykiety w e-mailach
 • netykieta – zasady postępowania w sieci

  Netykieta. 15 zasad postępowania w sieci

  Celem netykiety jest stworzenie dobrych ram dla działania społeczności internetowej oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom w sieci. Poznaj piętnaście zasad, według których powinien postępować każdy internauta.

  Czytaj więcej - Netykieta. 15 zasad postępowania w sieci
 • 4 kreatywne aplikacje na wakacje

  Wakacje to czas podróżowania i odkrywania nowych miejsc. To także okazja do wyrwania się z codziennej rutyny obowiązków szkolnych i zawodowych. W końcu mamy czas na rozwijanie swoich pasji, także tych kreatywnych. Nie zawsze możemy jednak zabrać ze sobą w podróż przybory malarskie czy instrumenty. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi, jakie narzędzia zachęcające do twórczych eksperymentów możemy mieć zawsze przy sobie, w swoim tablecie lub telefonie.

  Czytaj więcej - 4 kreatywne aplikacje na wakacje