Wolontariat kompetencji Orange, czyli skąd drony w szkołach? - Blog - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Strefa wiedzy

Wolontariat kompetencji Orange, czyli skąd drony w szkołach?

Wyjazdy szkoleniowe dużych firm mogą budować współpracę, dawać inspirację i praktycznie pomagać lokalnej społeczności w ramach pracowniczego wolontariatu kompetencji. Zwłaszcza, jeśli w akcji wolontariatu bierze udział drużyna ponad 100 pracowników. Wizyta wolontariuszy z Orange jest tego najlepszym przykładem. Wolontariat jest świetnym narzędziem integracji, pomaganie lokalne, oparte na prawdziwych potrzebach - przynosi ogrom satysfakcji i skutecznie ładuje akumulatory - na długo.

– Tradycją Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) stały się wyjazdy wolontariacko-szkoleniowe, w czasie których podczas 3 dniowego wyjazdu wspólnie pomagamy, wspieramy i szkolimy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniami, jednocześnie mając z tego mnóstwo radości i pozytywnej energii – mówi Sebastian Grabowski, Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska.

Robotyka, bezpieczne i mądre korzystanie z internetu oraz programowanie to tematyka zajęć, które zostały przeprowadzone w 9 szkołach. Zajęcia były dostosowane do wieku. Przedszkolaki poznały zasady wzywania pomocy w nagłych trudnych sytuacjach – czyli jak i kiedy mogą korzystać z numerów alarmowych. Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w różnorodnych warsztatach zorganizowanych przez wolontariuszy według materiałów Fundacji Orange. Młodzieży licealnej wolontariusze przybliżyli zawody przyszłości i możliwe ścieżki kariery na przykładzie swojej pracy w Orange.

Lekcjom towarzyszył dodatkowo pokaz dronów i okularów Samsung Gear VR. Celem spotkania było zainspirowanie uczniów w budowaniu własnej przyszłości poprzez użycie nowoczesnych technologii. – Wyjazd  był niezwykłe udany i korzystny zarówno dla nas jak i miejscowej społeczności – dodaje Sebastian Grabowski.

Izabela Kręgiel