Programy archiwalne - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Programy archiwalne

Programy archiwalne

 • Bezpiecznie Tu i Tam

  Wiemy, jak ważna jest nauka bezpiecznego korzystania z internetu. Kierujemy ją zarówno do do samych dzieci, jak również rodziców i nauczycieli. Przygotowaliśmy szereg działań, które są absolutnym ABC każdego, kto chce korzystać z sieci w dobry i bezpieczny sposób.

  Wejdź - Bezpiecznie Tu i Tam
 • Zaprogramuj Przyszłość

  Wspólnie ze Stowarzyszeniem Mistrzowie Kodowania uczyliśmy podstaw programowania uczniów ze szkół w małych miejscowościach i na wsiach. Przeszkoliliśmy ponad 1200 nauczycieli, dotarliśmy do 16 000 uczniów. Projekt współfinansowany ze środków UE.

  Wejdź - Zaprogramuj Przyszłość
 • Program dotacji

  Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez upowszechnianie wiedzy i prowadzenie projektów społecznych z wykorzystaniem nowych technologii staramy się wzmacniać i rozwijać kompetencje przyszłości.

  Wejdź - Program dotacji
 • Dźwięki marzeń

  Zależy nam, aby zapewniać dzieciom równy dostęp do edukacji. Dlatego wspieramy w rozwoju dzieci niesłyszące, które są narażone na ograniczony dostęp nie tylko do świata cyfrowego, ale także do otaczającej ich słyszącej społeczności.

  Wejdź - Dźwięki marzeń
 • KhanAcademy

  Khan Academy to platforma edukacyjna założona, aby dać dostęp do wysokiej jakości edukacji „każdemu i wszędzie” – dzięki Internetowi. Z wielu tysięcy filmów dostępnych online można uczyć się matematyki, programowania, fizyki, biologii i historii, dowiedzieć się, czym jest kryzys, dlaczego powstał komunizm, obejrzeć wykłady i rozwiązywać zadania. Dostęp do oferty nauki programowania w dużych miastach jest bogaty. Fundacja Orange wraz z Fundacją Edukacja dla Przyszłości postanowiły zadać o mieszkańców mniejszych miejscowości i przygotować wersję polską serwisu Khan Academy do samodzielnej nauki programowania oraz grafiki komputerowej.

  Wejdź - KhanAcademy
 • E-wolontariat

  Projekt E-wolontariat istnieje w sieci od jesieni 2009 roku. Jego główne cele to rozwój i promocja wirtualnego wolontariatu w Polsce. W portalu www.e-wolontariat.pl można znaleźć aktualne informacje z Polski i ze świata na temat wolontariatu oraz akcji dobroczynnych prowadzonych w internecie, a także artykuły edukacyjne, które pomogą zorganizować takie inicjatywy i zostać e-wolontariuszem.

  e-wolontariat fundacja orange
 • wirtualne muzea

  Wirtualne Muzea

  Wirtualne muzeum to innowacyjny projekt, który tworzy multimedialne ekspozycje i umożliwia poznawanie zbiorów muzealnych z każdego zakątka globu poprzez Internet.

  Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego jest pierwszą polską placówką interaktywną i jednym z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań na świecie.

 • Włącz się z głową

  Kampania "Włącz się z głową" powstała, aby zachęcać młodych ludzi do mądrego, twórczego używania Internetu i nowych technologii w celu poznawania świata, udziału w kulturze oraz budowania społeczności. Fundacja Orange chce inspirować i dzielić się wiedzą na temat możliwości rozwoju wiedzy, umiejętności i pasji przy wykorzystaniu cyfrowych narzędzi.

  Wejdź - Włącz się z głową
  włącz się z głową fundacja orange
 • forum cyfrowe inspiracje

  Forum cyfrowych inspiracji

  Młodzi ludzie chętnie korzystają z Internetu, jednak nie wiedzą, jakie możliwości on oferuje. Fundacja Orange i Orange Polska we współpracy z TNS przeprowadziła badanie na temat edukacji cyfrowej i kompetencji cyfrowej młodzieży w wieku 14–18 lat. Sprawdźcie.

 • #Babcia #Dziadek

  W ramach konkursu zapraszamy redakcje gazetek młodzieżowych do zorganizowania specjalnych zajęć dla dziadków w pracowni Orange, pracowni komputerowej w szkole, bibliotece lub innej sali, w której można swobodnie korzystać z komputerów i Internetu. Chcemy, żeby młodzi pokazali babciom i dziadkom, jak wiele ciekawych informacji znajduje się w sieci, w jaki sposób można rozwijać swoje pasje czy komunikować się ze znajomymi.

  Wejdź - #Babcia #Dziadek
  #babcia #dziadek fundacja orange
 • abc internetu seniorzy

  ABC Internetu - zajęcia dla seniorów

  Kompetencje cyfrowe to termin odmieniany dziś przez wszystkie przypadki – w mediach, środowisku naukowym i politycznym. Nowe technologie oraz Internet całkowicie zmieniły nasz świat i kształtują nowe formy uczestniczenia w życiu społecznym. Ale jak się w tym wszystkim nie pogubić?

  Zobacz materiały edukcyjne: ABC Interentu - ABC Internetu - zajęcia dla seniorów
 • Akcja e-motywacja

  W 2013 i 2014 roku w ramach projektu "spotkania z pasjami" zrealizowaliśmy 27 interaktywnych spotkań online z pełnymi apetytu na życie osobami. O swoich pasjach oraz recepcie na zdrowie ciała i ducha opowiedzieli nam między innymi: Krystyna Janda, Emilian Kamiński, Ewa Bem czy Katarzyna Grochola.

  Wejdź - Akcja e-motywacja
  e-motywacja fundacja orange
 • spotkanie z pasjami seniorzy

  Spotkanie z pasjami

  Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

  Wejdź - Spotkanie z pasjami
 • Bajkowy kącik

  Dziecko przebywające w szpitalu potrzebuje mieć kontakt z bliskimi, ale ważna jest także przestrzeń, w której się znajduje oraz możliwości, jakie mu daje. Dlatego tworzymy w szpitalach Bajkowe Kąciki – kolorowe, przyjazne świetlice, miejsca do nauki i zabawy. Przygotowują je wolontariusze Orange Polska, którzy od lat chętnie pomagają najmłodszym pacjentom. Do końca 2015 roku przygotowaliśmy łącznie 220 świetlic.

  Wejdź - Bajkowy kącik
  bajkowy kącik fundacja orange
 • edukacyjna wyspa dzieci

  Edukacyjna wyspa dla małych pacjentów

  Z myślą o dzieciach przebywających w szpitalach stworzyliśmy projekt Edukacyjne Wyspy Orange. To multimedialne kąciki do nauki, zabawy i rozwoju cyfrowych kompetencji najmłodszych, które czynią pobyt w szpitalu bardziej przyjaznym.

  Wejdź - Edukacyjna wyspa dla małych pacjentów
 • Akademia Orange

  Akademia Orange miała formułę otwartego konkursu grantowego dla NGO, instytucji kultury i oświaty, które realizowały projekty nowoczesnej edukacji kulturalnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Poprzez nasze działania wspieraliśmy i inspirowaliśmy te organizacje w wykorzystaniu nowatorskich narzędzi i metod nauczania, by umożliwić im odkrywanie wspólnie z młodymi ludźmi nowych sposobów na edukację kulturalną.

  Wejdź - Akademia Orange
 • Rzeczpospolita Internetowa

  Program grantowy, który został ogłoszony w maju 2006 roku z inicjatywy naszej Fundacji i Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), który jest największą agendą ONZ wspierającą państwa w poszerzaniu dostępu do wiedzy i zasobów pozwalających na budowanie lepszych warunków życia dla obywateli...

  Wejdź - Rzeczpospolita Internetowa
 • Orange dla bibliotek

  W ramach programu Orange dla Bibliotek w latach 2009–2015 wspieraliśmy biblioteki w przemianie w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacji, kultury i edukacji. Dotacje na internetyzację oraz działania edukacyjne sprawiły, że stały się one właśnie takimi miejscami, dzięki czemu zyskały nowych użytkowników. W programie wzięło udział ponad 3300 placówek w całej Polsce.

  Wejdź - Orange dla bibliotek
 • Polskie Talenty

  W latach 2006–2007 zrealizowaliśmy ogólnopolski program stypendialny pod nazwą Polskie talenty. W kręgu naszych zainteresowań znaleźli się studenci III i IV roku kierunków technicznych związanych z nowoczesnymi technologiami, a celem programu było nie tylko wsparcie najzdolniejszych z nich, lecz także promowanie wykształcenia technicznego i informatycznego wśród młodzieży.

  Wejdź - Polskie Talenty
 • Szkoła bez przemocy

  Celem programu Szkoła bez przemocy było wspieranie społeczności szkolnych w przeciwdziałaniu agresji i budowanie postaw prospołecznych wśród młodzieży. Szkoły przystępujące do inicjatywy zobowiązały się przestrzegać 10 zasad zawartych w kodeksie Szkoły bez przemocy, a każda kolejna edycja programu miała swój motyw przewodni.

  Wejdź - Szkoła bez przemocy
  szkoła bez przemocy logo
 • Orange dla Ziemi

  Program Orange dla Ziemi stworzyliśmy z myślą o nauczycielach i uczniach gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli się razem uczyć i współpracować na rzecz lokalnej społeczności oraz środowiska naturalnego. Naszym celem było kształtowanie w młodych ludziach świadomości, że są odpowiedzialni za swoje otoczenie i świat, a także wzmacnianie u nich postaw obywatelskich przyjaznych środowisku.

  Wejdź - Orange dla Ziemi
 • Telefon do mamy

  Telefon do Mamy to program, który realizowany był w latach 2003–2015. Dzięki niemu dzieci przebywające w szpitalach mogły bezpłatnie dzwonić do swoich bliskich, korzystając z zamontowanych aparatów telefonicznych na oddziałach oraz kart telefonicznych, które wysyłaliśmy do szpitali.

  Wejdź - Telefon do mamy