Superkoderzy - Fundacja Orange
Fundacja

#SuperKoderzy

 • Dla klas 4-8
 • 14 ścieżek

  Nauka programowania dla dzieci

  #SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4–8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

  Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Jest też moduł dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.

  Jak to działa?

  Z nami uczniowie składają i programują roboty, stacje pogodowe, kodują interaktywne osie czasu, drzewa genealogiczne, uczą się tworzyć strony www.

  Zajęcia prowadzą nauczyciele na różnych przedmiotach szkolnych. Nie muszą być specjalistami od technologii, bo z nami przechodzą cykl szkoleń przygotowujących. Otrzymują też gotowe scenariusze zajęć i pełne wsparcie edukatorów poprzez konto w portalu superkoderzy.pl

  Szkoły w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z czternastu ścieżek tematycznych, a każda to materiały na co najmniej dziesięć lekcji opracowanych zgodnie z podstawą programową. Placówka dostaje dofinansowanie na zakup sprzętu multimedialnego i potrzebnych materiałów.

  Do tej pory z zajęć skorzystało już prawie 15000 dzieci w prawie 770 szkołach.

  Jak się zgłosić?

  Nabór do programu odbywa się co roku w kwietniu i maju. Chętna szkoła przygotowuje zadanie konkursowe i wypełnia formularz online. Komisja w fundacji wybiera najlepsze aplikacje, które w kolejnym roku szkolnym wezmą udział w #SuperKoderach.