Superkoderzy - Fundacja Orange

• Dla klas 4-8
  • 14 ścieżek

Nauka programowania dla dzieci

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4–8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Jest też moduł dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe kompetencje zyskują także nauczycielki i nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.

Jak to działa?

Z nami uczniowie składają i programują roboty, stacje pogodowe, kodują interaktywne osie czasu, drzewa genealogiczne, uczą się tworzyć strony www.

Zajęcia prowadzą nauczycielki i nauczyciele na różnych przedmiotach szkolnych. Nie muszą być specjalistkami i specjalistami od technologii, bo z nami przechodzą cykl szkoleń przygotowujących. Otrzymują też gotowe scenariusze zajęć i pełne wsparcie edukatorów poprzez konto w portalu superkoderzy.pl

Szkoły w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z czternastu ścieżek tematycznych, a każda to materiały na co najmniej dziesięć lekcji opracowanych zgodnie z podstawą programową. Placówka dostaje dofinansowanie na zakup sprzętu multimedialnego i potrzebnych materiałów.

Do tej pory z zajęć skorzystało już prawie 15000 dzieci w prawie 770 szkołach

W tym roku nie prowadzimy naboru do #SuperKoderów, ale nauczycielki_le mogą bez zmian korzystać z materiałów zamieszczonych na stronie projektu.