Wolontariat - Nasze programy - Fundacja Orange

• Lubimy pomagać
  • Blisko ludzi
  • Blisko przyrody

Prospołeczne działania pracowników i pracowniczek Orange

Wśród nas jest wielu ludzi wrażliwych społecznie, którzy chętnie i bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą i dobrą energią z innymi – to wolontariuszki i wolontariusze.

W ramach wolontariatu firmowego pracownicy i pracowniczki Orange Polska angażują się w dobroczynne inicjatywy w całej Polsce. Nasza Fundacja zachęca ich do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami i pozytywną energią z innymi. Wspieramy także ich własne pomysły na pomaganie.

Wolontariusze i wolontariuszki angażują się w programy naszej Fundacji oraz w wiele innych wartościowych inicjatyw społecznych. Fundacja Orange zapewnia im wsparcie organizacyjne, merytoryczne i finansowe. Pracownicy i pracowniczki Orange mają do dyspozycji specjalną aplikację - aby śledzić na bieżąco akcje, w które mogą się włączać w ramach wolontariatu oraz publikować relacje z prowadzonych projektów.

Nasi wolontariusze i nasze wolontariuszki

Nasze wolontariuszki i wolontariusze działają samodzielnie i w grupach, często również w ramach wyjazdów szkoleniowych. Uczą dzieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu i telefonów alarmowych, jak radzić sobie z hejtem w sieci, jak oszczędzać prąd. Seniorom i seniorkom pomagają stawiać pierwsze kroki w obsłudze komputera i wirtualnych narzędzi. Poprzez różne aktywności wspierają dzieci w domach dziecka, czy świetlicach środowiskowych, udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, przez prowadzenie aukcji charytatywnych, po zbiórki potrzebnych rzeczy. Angażowali się także w pomoc najbardziej potrzebującym w pandemii oraz we wsparcie dla osób z Ukrainy.

Efekty

W ciągu 20 lat pracownicy Orange jako nasi wolontariusze i wolontariuszki, przepracowali w projektach społecznych wiele godzin. W każdym roku angażują się średnio 3 000 razy w inicjatywy pomocowe. W samym 2023 roku zorganizowali 299 akcji na rzecz wsparcia ponad 20 000 osób.

Cieszymy się, że nasza Fundacja może polegać na wolontariuszkach i wolontariuszach i skutecznie łączyć ich dobre chęci z tymi, którzy potrzebują wsparcia.