Wolontariat - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Wolontariat

Wolontariat

wolontariat fundacja orange
 • Wolontariat pracowniczy w Orange

  Wśród nas jest wielu ludzi wrażliwych społecznie, którzy chętnie i bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą i dobrą energią z innymi – to wolontariusze.

  W ramach wolontariatu firmowego pracownicy Orange Polska angażują się w dobroczynne inicjatywy w całej Polsce. Nasza Fundacja zachęca ich do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami i pozytywną energią z innymi. Wspieramy także ich własne pomysły na pomaganie.

  Wolontariusze angażują się w programy naszej Fundacji oraz w wiele innych wartościowych inicjatyw społecznych. Fundacja Orange zapewnia im wsparcie organizacyjne, merytoryczne i finansowe. Pracownicy Orange mają do dyspozycji specjalną aplikację - aby śledzić na bieżąco akcje, w które mogą się włączać w ramach wolontariatu oraz publikować relacje z prowadzonych projektów.

 • Nasi wolontariusze

  Nasi wolontariusze działają samodzielnie i w grupach, często również w ramach integracyjnych wyjazdów. Uczą najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, radzić sobie z hejtem w sieci, pomagają stawiać pierwsze kroki w obsłudze komputera i wirtualnych narzędzi, wprowadzają dzieci w świat programowania. Ale także poprzez różne aktywności wspierają dzieci w domach dziecka, lokalnych fundacjach i stowarzyszeniach, udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, przez prowadzenie aukcji charytatywnych, po zbiórki potrzebnych rzeczy.

 • Efekty naszej pracy

  W ciągu 16 lat pracownicy Orange, jako nasi wolontariusze, przepracowali w projektach społecznych 200 tysięcy godzin. W każdym roku średnio aż 3000 osób angażuje się w nasze inicjatywy charytatywne. 

  Cieszymy się, że nasza Fundacja może polegać na wolontariuszach i może skutecznie łączyć dobre chęci wolontariuszy z tymi, którzy potrzebują wsparcia.

  Aplikacja dla Wolontariuszy Fundacji Orange - Efekty naszej pracy

Ostatnio w Wolontariacie

 • Nasi wolontariusze w czasie epidemii

  Nasz wolontariat to głównie działania „w terenie”. Wolontariusze z Orange są zwykle blisko ludzi – prowadzą zajęcia w szkołach, remontują placówki pomocowe, organizują inicjatywy dla dzieci w trudnej sytuacji. Jak robić to wszystko w czasie epidemii? Nie da się! Ale czy nasi wolontariusze siedzą z założonymi rękami? Nie! Przyłączyli się do walki z koronawirusem.

  Czytaj więcej - Nasi wolontariusze w czasie epidemii
 • 14 lat pomagania razem z naszymi wolontariuszami!

  14 urodziny naszej Fundacji świętowaliśmy głównie w gronie naszych wolontariuszy. 10 z nich otrzymało odznakę „Razem dla innych” – wyróżnienie, które co roku pozwala nam w symboliczny sposób podziękować najbardziej aktywnym spośród nich. W 2019 roku w wolontariat pracowniczy w Orange włączyło się aż 3497 osób.

  Czytaj więcej - 14 lat pomagania razem z naszymi wolontariuszami!
 • Wolontariat pracowniczy - raport 2019

  Nowy raport o wolontariacie pracowniczym w Polsce.

  Właśnie ukazał się Raport z III Ogólnopolskiego Badania Wolontariatu Pracowniczego w Polsce. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

  Czytaj więcej - Nowy raport o wolontariacie pracowniczym w Polsce.