Wolontariat na Orange Warsaw Festival - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariat na Orange Warsaw Festival

Dwudniowy Orange Warsaw Festival (OWF) już za nami, a wraz z nim praca naszych wolontariuszek i wolontariuszy podczas całego wydarzenia. To jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce i największy w stolicy. Dzięki osobom zaangażowanym w wolontariat, po raz kolejny OWF był jednym z najbardziej dostępnych imprez muzycznych.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział 49 wolontariuszek i wolontariuszy Fundacji Orange. Wspierali oni osoby potrzebujące asysty. 

To osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach, o kulach, z czasowymi problemami w poruszaniu się (np. ze względu na złamania), z zaburzeniami wzroku, słuchu oraz innymi trudnościami w funkcjonowaniu, dla których asysta wolontariusza_ki sprawia, że mogą w pełni uczestniczyć w wydarzeniu i czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Zadaniem osób biorących udział w wolontariacie jest m.in. oferowanie pomocy w poruszaniu się po terenie festiwalu, wskazywanie udogodnień osobom, które mogą ich potrzebować (bądź ich szukają), takich jak np. pętle indukcyjne, podjazdy dla osób na wózkach czy asystowanie w dotarciu do punktu docelowego.

Bez ich pomocy poruszanie się osób zmagającymi się z trudnościami, byłoby o wiele mniej komfortowe i uciążliwe.

Przed przystąpieniem do pracy na OWF, wszyscy wolontariusze i wolontariuszki przechodzą szkolenie teoretyczne i praktyczne, organizowane przez przedstawicieli Fundacji Polska Bez Barier.

Spore grono wolontariuszy Fundacji Orange to niezawodni bywalcy – są obecni już od kilku lat i służą pomocą. Niektórzy z nich przyjeżdżają z różnych zakątków Polski. Czekają na ten wolontariat cały rok 😊 

Dziękujemy naszym wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierali osoby potrzebujące asysty. To praca, która wymaga dużo siły i uważności. Szczególnie można było to odczuć podczas drugiego dnia festiwalu, kiedy to frekwencja uczestników była zdecydowanie duża. Piętnasta edycja festiwalu w ciągu dwóch dni zgromadziła 45 000 festiwalowiczów i festiwalowiczek, a wśród nich wiele osób potrzebujących asysty naszych niezawodnych wolontariuszek i wolontariuszy.

Do zobaczenia za rok :)