MegaMisja - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

MegaMisja

MegaMisja

 • Edukacja cyfrowa w klasach 1-3

  MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby pomóc dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online.

   

  Z nami kształtują zdrowe nawyki cyfrowe i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online. To nie tyle kwestia technicznych umiejętności, co odpowiedzialnego podejścia do korzystania z technologii.

 • Jak to działa?

  Zajęcia MegaMisji prowadzą nauczyciele i wychowawcy w szkolnej świetlicy lub na lekcjach (cykl  zgodny z podstawą programową). Nasza Fundacja przygotowuje ich do tej roli, dostarcza gotowe scenariusze zajęć, filmy i porady ekspertów. Każdy prowadzący ma dostęp do nich poprzez nadane konto w portalu megamisja.pl

   

  Za realizację kolejnych zajęć szkoły dostają nagrody: tablety, gry książki i inne materiały.

   

  Lekcja zaczyna się krótką bajką o Cyfrowym Laboratorium, w którym narozrabiał pewien Psotnik. Dzieci pomagają bohaterom naprawić jego szkody, a przy tym rozwiązują zagadki i uczą się zasad bezpieczeństwa w sieci. Dzięki tej bajce i grywalizacji, chętniej angażują się w zajęcia i czekają na kolejne przygody. W MegaMisji stawiamy na dyskusję, zabawę i współpracę między uczniami.

 • Jak się zgłosić?

  Prowadzimy otwarty nabór szkół – co roku w kwietniu-maju. Chętna placówka nagrywa krótki film zapraszający MegaMisję do ich szkoły i wypełnia formularz. Komisja konkursowa wybiera najciekawsze zgłoszenia i zaprasza szkoły do udziału w programie. Rok szkolny 2019/2020 to czwarta edycja programu. Łącznie z zajęć skorzystało już 27 000 dzieci w prawie 1 000 szkół.

   

  Nowość! Wasza szkoła nie zakwalifikowała się do programu? Nic straconego! Ze scenariuszy MegaMisji może teraz skorzystać każda placówka i realizować je w dowolnym czasie i kolejności.

   

  MegaMisja

   

  Nowość! MegaMisja w domu z rodzicami? Pobierz darmową aplikację edukacyjną dla dzieci, aby poznały kilka ważnych zasad młodego internauty.

   

  MegaMisja z Psotnikiem

Ostatnio w MegaMisji

 • Witaj szkoło!

  Powrót do szkoły, to nie tylko powrót do nauki, ale dla wielu też do przyjaciół i znajomych. Nie ma co ukrywać, że do szkoły idziemy z pewną niepewnością, ale też nadzieją, że uczyć się będziemy w dobrze znanych klasach, a nie tych wirtualnych.

  Czytaj więcej - Witaj szkoło!
 • Zgłoś się do konkursu i zostań Nauczycielem Jutr@

  Do 10 września możecie zgłaszać kandydatury do nowego konkursu Nauczyciel Jutr@, który zainicjowała nasza fundacja. Towarzyszy on dobrze znanemu Nauczycielowi Roku, który od 20 lat organizuje redakcja Głosu Nauczycielskiego.

  Czytaj więcej - Zgłoś się do konkursu i zostań Nauczycielem Jutr@
 • Sprawdź czy Twoja szkoła dostała się do MegaMisji / #SuperKoderów

  Komisje konkursowe miały nie lada zadanie – otrzymaliśmy ponad 1100 zgłoszeń! Od września kolejne 280 szkół będzie realizować nasze programy w szkołach z całej Polsce – również z terenów, które dotychczas rzadziej brały udział w naborze.

  Czytaj więcej - Sprawdź czy Twoja szkoła dostała się do MegaMisji / #SuperKoderów