MegaMisja - Nasze programy - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

MegaMisja

Zdrowe nawyki cyfrowe

 • klasy 1-3
 • 10 miesięcy zajęć

  Czym jest MegaMisja?

  MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby pomóc dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online.

  Z nami dzieci kształtują zdrowe nawyki cyfrowe 

  i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online. To nie tyle kwestia technicznych umiejętności, co odpowiedzialnego podejścia do korzystania z technologii.

  Jak to działa?

  Zajęcia MegaMisji prowadzą nauczycielki, nauczyciele, wychowawczynie i wychowawcy w szkolnej świetlicy lub na lekcjach (cykl  zgodny z podstawą programową). Nasza Fundacja przygotowuje ich do tej roli, dostarcza gotowe scenariusze zajęć, filmy i porady ekspertek i ekspertów. Każdy prowadzący ma dostęp do nich poprzez nadane konto w portalu megamisja.pl

  Za realizację kolejnych zajęć szkoły dostają nagrody: tablety, gry książki i inne materiały.

  Lekcja zaczyna się krótką bajką o Cyfrowym Laboratorium, w którym narozrabiał pewien Psotnik. Dzieci pomagają bohaterom naprawić jego szkody, a przy tym rozwiązują zagadki i uczą się zasad bezpieczeństwa w sieci. Dzięki tej bajce i grywalizacji, chętniej angażują się w zajęcia i czekają na kolejne przygody. W MegaMisji stawiamy na dyskusję, zabawę i współpracę między uczennicami i uczniami.

  Jak zgłosić szkołę?

  Start zgłoszeń do nowej edycji 2024/2025 już 18 marca 2024. Zapraszamy.