Aktualności - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Aktualności

Aktualności

Filtrowanie

Filtrowanie aktualności
 • Zbadamy, jak przebiegło zdalne nauczanie

  AktualnościAktualności Fundacji

  Jak uczniowie, rodzice i nauczyciele przystosowali się do zdalnego nauczania w czasie epidemii koronawirusa? Co szkoła może wynieść z tego doświadczenia na przyszłość? Na te pytania odpowie badanie, które realizujemy wspólnie z Polskim Towarzystwem Edukacji Medialnej i Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Pierwsze wyniki pokażemy w czerwcu, a pełny raport na jesieni.

  Czytaj więcej - Zbadamy, jak przebiegło zdalne nauczanie
 • Nasi wolontariusze w czasie epidemii

  AktualnościWolontariat

  Nasz wolontariat to głównie działania „w terenie”. Wolontariusze z Orange są zwykle blisko ludzi – prowadzą zajęcia w szkołach, remontują placówki pomocowe, organizują inicjatywy dla dzieci w trudnej sytuacji. Jak robić to wszystko w czasie epidemii? Nie da się! Ale czy nasi wolontariusze siedzą z założonymi rękami? Nie! Przyłączyli się do walki z koronawirusem.

  Czytaj więcej - Nasi wolontariusze w czasie epidemii
 • FabLab powered by Orange #wdomu – druga edycja

  FabLab powered by Orange

  Brak możliwości spotkania w pracowni, nie oznacza, że przestajemy działać! Choć bardzo mocno tęsknimy za spotkaniami na miejscu, jesteśmy przekonani, że zajęcia online będą równie fajne

  Czytaj więcej - FabLab powered by Orange #wdomu – druga edycja
 • Wracają Poranki z #SuperKoderami!

  Aktualności#SuperKoderzy

  Mnóstwo osób pytało, więc odpowiadamy – wracamy! Organizujemy kolejny cykl webinariów dla dzieci z klas 4-6, na których będą mogły uczyć się programować, tworząc własne interaktywne mapy, rysujące rakiety czy aplikację do nauki języków obcych

  Czytaj więcej - Wracają Poranki z #SuperKoderami!
 • Debata z naszym udziałem: "Szkoły liderem cyfrowej transformacji?"

  AktualnościAktualności Fundacji

  Powiedzenie, że tematy związane z nowymi technologiami i edukacją są nam bliskie – to jakby nic nie powiedzieć. Dlatego też bardzo cieszymy się, że Łucja Kornaszewska-Antoniuk, nasza kierowniczka działu programów, wzięła udział w debacie organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną.

  Czytaj więcej - Debata z naszym udziałem: "Szkoły liderem cyfrowej transformacji?"
 • Premiera raportu "Odpowiedzialny Biznes"

  AktualnościAktualności Fundacji

  Właśnie ukazał się raport „Odpowiedzialny Biznes”, który jest wypełniony inicjatywami firm działających w Polsce. Wśród działań Orange są również te, które realizujemy w naszej Fundacji

  Czytaj więcej - Premiera raportu "Odpowiedzialny Biznes"
 • Zgłoś szkołę i zadbaj z nami o kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli

  Aktualności#SuperKoderzyMegaMisja

  Od wielu lat w Fundacji Orange pomagamy zdobywać kompetencje cyfrowe uczniom i nauczycielom. Trudny czas epidemii pokazał że są one niemal niezbędne w codziennym życiu. Dlatego też szczególnie zapraszamy szkoły do udziału w kolejnej edycji naszych flagowych programów edukacyjnych – MegaMisji i #SuperKoderów.

  Czytaj więcej - Zgłoś szkołę i zadbaj z nami o kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli
 • MegaMisja – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  MegaMisja

  MegaMisja jest programem Fundacji Orange dla uczniów klas 1-3. Podczas 10-miesięcznego cyklu zajęć uczniowie uczą się o zasadach bezpieczeństwa w sieci, umiarze w korzystaniu ze smartfonów i wielu innych rzeczy. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Czytaj więcej - MegaMisja – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
 • superkoderzy

  #SuperKoderzy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  #SuperKoderzy

  Do 15 maja trwają zgłoszenia szkół do #SuperKoderów – naszego programu dedykowanego uczniom klas 4-8, w którym uczą się podstaw programowania i robotyki. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania związane z tym programem.

  Czytaj więcej - #SuperKoderzy – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania