Dla mediów - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Dla mediów

Dla mediów

Filtrowanie

 • Pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycielek i nauczycieli w Polsce 2021

  Informacje prasowe

  62% nauczycieli twierdzi, że pandemia i wymuszona nią edukacja zdalna negatywnie wpłynęły na postrzeganie ich statusu przez społeczeństwo. Brak wsparcia w rozwiązywaniu trudności wychowawczych to jeden z czynników najbardziej przeszkadzających im w pracy. Mimo wyzwań i wielości ról, które pełnią w szkolnej społeczności, 78% nauczycieli i nauczycielek deklaruje poczucie satysfakcji z pracy. To wyniki najnowszych badań Fundacji Orange.

  Czytaj więcej - Pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycielek i nauczycieli w Polsce 2021
 • Nauczyciel Jutr@ – rusza nowy konkurs towarzyszący wyborom Nauczyciela Roku

  Informacje prasowe

  Startuje Konkurs Nauczyciel Roku organizowany już po raz 20 przez Głos Nauczycielski. Nowością tej edycji  jest możliwość zgłaszania się także do konkursu towarzyszącego – Nauczyciel Jutr@. Zainicjowała go Fundacja Orange. Wyróżnienie to zdobędzie pedagog lub pedagożka, którzy pokonując wyzwania np. nauczania zdalnego, rozwijają swoje kompetencje, w tym kompetencje cyfrowe, sprawiając, że lekcje są bardziej nowoczesne, ciekawe i angażujące dla uczniów i uczennic.

  Czytaj więcej - Nauczyciel Jutr@ – rusza nowy konkurs towarzyszący wyborom Nauczyciela Roku
 • FabLab powered by Orange przenosi się na Pragę

  Informacje prasowe

  FabLab powered by Orange w Warszawie przenosi się ze Śródmieścia na Pragę. Za pomocą maszyn, takich jak drukarki 3d, czy plotery laserowe, oraz przy wsparciu trenerów, tworzyć tu można rozmaite przedmioty i zdobywać nowe kompetencje. Bezpłatne warsztaty dla mieszkańców, w tym warsztaty rodzinne, będą odbywać się w nowej siedzibie – w budynku Centrum Kreatywności Targowa. Ze względu na pandemię większość z nich jeszcze online. Oficjalne otwarcie jesienią.

  Czytaj więcej - FabLab powered by Orange przenosi się na Pragę
 • Fundacja Orange dla szkół – w trosce o dzieci w cyfrowym świecie

  Informacje prasowe

  Prawie połowa uczniów (49,5%) i nauczycieli (51%) przyznaje, że korzysta z internetu ponad 6 godzin dziennie. To zdecydowany wzrost w stosunku do danych sprzed pandemii, kiedy taki czas z ekranami deklarowało 7,2% młodych oraz 5,7% nauczycieli*. Nowa rzeczywistość i przeniesienie wielu aktywności do sieci zwiększa ryzyko kształtowania i utrwalania niezdrowych nawyków cyfrowych u dzieci i młodzieży. Dlatego Fundacja Orange zaprasza szkoły do udziału w bezpłatnych programach, które wspierają…

  Czytaj więcej - Fundacja Orange dla szkół – w trosce o dzieci w cyfrowym świecie
 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, czyli jak w czasie pandemii zadbać o dzieci w sieci

  Informacje prasowe

  Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2021 rozpoczynają się od konferencji online dla nauczycieli i rodziców. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wiele tegorocznych wątków dotyczy emocji i psychologicznych konsekwencji COVID-19.  Dodatkowo Fundacja zaprasza na webinar 4 marca, który podpowie, jak zadbać o uczniów i ich dobrostan w dobie pandemii.

  Czytaj więcej - Dzień Bezpiecznego Internetu 2021, czyli jak w czasie pandemii zadbać o dzieci w sieci
 • Kompetencje cyfrowe mogą zmienić szkoły w… szkoły marzeń

  Informacje prasowe

  Okres nauki zdalnej otworzył wielu nauczycieli na zdobywanie cyfrowych kompetencji, ale pokazał, że nadal potrzebują szkoleń w tym zakresie. Po raz pierwszy nauczyciele musieli tak mocno wejść w cyfrowy świat swoich uczniów. Najnowszy raport „Edukacja zdalna – co stało się z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami?” pokazuje, jak czerpać z tych doświadczeń, żeby tworzyć nowoczesną szkołę , gotową na wyzwania powodowane pandemią i szybkim rozwojem technologii. Pomóc w tym mogą bezpłatne…

  Czytaj więcej - Kompetencje cyfrowe mogą zmienić szkoły w… szkoły marzeń
 • Wspieramy społeczne projekty w FabLabach – ruszają kolejne warsztaty

  Informacje prasowe

  Modelowanie, druk 3D i programowanie, ale także stolarstwo czy nauka szycia – takie umiejętności zdobędą uczestnicy projektów w FabLabach, które wspiera Fundacja Orange. W ten sposób przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu, wspiera młodych ludzi w rozwoju kompetencji szczególnie przydatnych na zawodowym zakręcie.

  Czytaj więcej - Wspieramy społeczne projekty w FabLabach – ruszają kolejne warsztaty
 • Zadbaj o dziecięcy mózg! Kampania o nadużywaniu urządzeń ekranowych.

  Informacje prasowe

  Niemal co trzecie dziecko już w wieku 1-2 lat korzysta ze smartfonów i tabletów codziennie lub prawie codziennie. Narzędzia te dają wiele możliwości, jednak warto zadbać o używanie ich z umiarem. Rusza kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Zadbaj o dziecięcy mózg!” promująca wprowadzanie domowych zasad ekranowych, której Fundacja Orange jest partnerem.

  Czytaj więcej - Zadbaj o dziecięcy mózg! Kampania o nadużywaniu urządzeń ekranowych.
 • Z nowymi kompetencjami, ale zmęczeni lekcjami online

  Informacje prasowe

  87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę narzędzi i aplikacji do prowadzenia lekcji online. Prawie 60% rodziców dobrze oceniło przygotowanie szkół do tych warunków, ale dzieci i nauczyciele tęsknią za bezpośrednim kontaktem. To wstępne wyniki najnowszego badania o edukacji zdalnej, którego partnerem jest Fundacja Orange. Pełny raport będzie opublikowany jesienią.

  Czytaj więcej - Z nowymi kompetencjami, ale zmęczeni lekcjami online
 • Jak dbać o umiar w używaniu technologii w czasie pandemii? [WEBINARY]

  Informacje prasowe

  W czasie pracy i edukacji zdalnej, domowe zasady ekranowe w niejednej rodzinie uległy zachwianiu. Jak zadbać o równowagę w korzystaniu z technologii, kiedy wiele codziennych aktywności przeniosło się do internetu? Rusza seria darmowych webinarów dla rodziców, na które zaprasza Fundacja Orange i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

  Czytaj więcej - Jak dbać o umiar w używaniu technologii w czasie pandemii? [WEBINARY]