O Fundacji Orange

O nas

Fundacja Orange została założona w 2005 roku przez Orange Polska S. A. do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności firmy.

Wspieramy dzieci, młodzież i osoby z nimi pracujące w rozwoju kompetencji potrzebnych do tego, by żyć szczęśliwiej w świecie pełnym technologii i dbać o swój dobrostan. Działamy na rzecz edukacji oraz poszanowania praw i podmiotowości dziecka w środowisku cyfrowym.

Pomagamy kształtować zdrowe nawyki cyfrowe, poznawać podstawy bezpieczeństwa w sieci, programowania, sztucznej inteligencji, druku 3d, realizować kreatywne pomysły z wykorzystaniem cyfrowych zasobów i rozumieć wyzwania powodowane rozwojem cyfrowym.

W nasze działania włączają się pracownicy i pracowniczki Orange jako wolontariusze i wolontariuszki.