O Fundacji Orange

O nas

Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji. Została założona w 2005 roku przez Orange Polska S. A. do realizacji celów zgodnych ze strategią społecznej odpowiedzialności firmy.

Wspieramy dzieci, młodzieży, nauczycielki i nauczycieli w nabywaniu kompetencji przyszłości. Działamy też na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społeczno-cyfrowym, aby zwiększać szanse na lepsze życie w świecie pełnym technologii.

Z nami kształtują zdrowe nawyki cyfrowe, poznają podstawy bezpieczeństwa w sieci, programowania, sztucznej inteligencji, druku 3d i realizują kreatywne pomysły z wykorzystaniem cyfrowych zasobów.

W nasze działania włączają się pracownicy i pracowniczki Orange jako wolontariusze i wolontariuszki.