Nauczyciel Jutr@ 2024 - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

Nauczyciel Jutr@ 2024

Konkurs Fundacji Orange i Głosu Nauczycielskiego

   Zgłoś się do 8 września

   Razem z Głosem Nauczycielskim zapraszamy do konkursu Nauczyciel Jutr@ 2024. Szukamy w nim nauczycielek i nauczycieli, którzy mają odwagę uczyć inaczej. Chcemy poznać osoby, które są empatyczne i otwarte na dialog, a korzystając z nowych technologii wsłuchują się w potrzeby młodych ludzi, czerpią z ich wiedzy i doświadczeń oraz budują z nimi przyjazne relacje. Konkurs towarzyszy wyborom Nauczyciela Roku.

   Głos nauczycielski

   Kim jest dla nas Nauczyciel Jutr@?

   Nauczyciel Jutr@ to osoba, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi, podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nierzadko uczy się od swoich uczniów. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość.

   W konkursie Nauczyciel Jutr@ szukamy nauczycielek i nauczycieli, którzy wyróżniają się:

   • otwartą postawą do prowadzenia zajęć w oparciu o dialog, angażujące metody i w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową, dla których dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic stawiany jest na pierwszym miejscu;
   • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
   • korzystają przy tym z nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze i inspirujące lekcje.

   Zgłoszenia do czwartej edycji konkursu będziemy przyjmować do 8 września 2024 roku. Zgłaszać się do niego mogą czynni zawodowo nauczyciele i nauczycielki ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w konkursie Nauczyciel Roku kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie.

   W trzeciej edycji jury konkursu pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wieloletniego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie wybrało 5 osób nominowanych i spośród nich laureatkę – Aleksandrę Janicką nauczycielkę wychowania przedszkolnego z Przedszkola Publicznego im. Misia Uszatka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Strzyżowicach.

   Zostań Nauczycielem Jutr@ 2024

   Laureaci i nominowani poprzednich edycji

   Na zdjęciu: undefined

   Masz pytania? Chętnie odpowiemy

   Potrzebujesz więcej informacji o konkursie:
   nauczycieljutra@glos.pl

   Masz problem techniczny ze zgłoszeniem:
   pomoc_nauczycieljutra@glos.pl