Nauczyciel Jutr@ - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

Nauczyciel Jutr@

Zgłoś się do konkursu naszej Fundacji i Głosu Nauczycielskiego

 • Daj się poznać
 • Czekamy do 9 września!

  To już druga edycja konkursu

  Razem z Głosem Nauczycielskim zapraszamy do konkursu Nauczyciel Jutr@. Szukamy nauczycielek i nauczycieli, którzy mają uwagę uczyć inaczej. Chcemy poznać osoby, które korzystając z nowych technologii wsłuchują się w potrzeby młodych ludzi, czerpią z ich wiedzy i doświadczeń oraz budują z nimi przyjazne relacje. Konkurs towarzyszy wyborom Nauczyciela Roku.

  Głos nauczycielski

  Kim jest dla nas Nauczyciel Jutr@?

  Nauczyciel Jutr@ to osoba otwarta na nowoczesne podejście do edukacji, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi, podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość.

  Daj się poznać! Szukamy nauczycielek i nauczycieli, którzy wyróżniają się:

  • otwartą postawą na prowadzenie zajęć w oparciu o nowoczesne, angażujące metody, zgodne z potrzebami młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym;
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji, w tym kompetencji cyfrowych;
  • korzystają przy tym nowych technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze lekcje dla uczniów i uczennic.

  Do konkursu mogą zgłosić się czynni zawodowo nauczyciele i nauczycielki ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, oraz placówek oświatowych. Tak jak w konkursie Nauczyciel Roku kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice uczniów czy sami uczniowie. Zgłoszenia do drugiej edycji przyjmujemy do 9 września 2022 roku.

  Jury konkursu pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wieloletniego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie wybierze 10 osób  nominowanych i spośród nich laureata lub laureatkę.

  Laureaci i nominowani poprzednich edycji

  Na zdjęciu: undefined

  Nominowani zostali również:

  Relacje z uczniami są dla Ciebie ważne, słuchasz ich potrzeb i dla nich rozwijasz cyfrowe kompetencje? Weź udział w konkursie Nauczyciel Jutr@

  Daj się poznać – zgłoś się do konkursu

  Formularz zgłoszeniowy