Czy masz już aplikację MegaMisja z Psotnikiem? - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Czy masz już aplikację MegaMisja z Psotnikiem?

Szukasz aplikacji na telefon czy tablet, która byłaby jednocześnie fajna dla dziecka, ale również wartościowa? Taka właśnie jest MegaMisja z Psotnikiem do pobrania na Android i iOS
ręce dwojga dzieci z czego jedno trzyma smartfona, a drugie tableta
Szeroki dostęp do urządzeń elektronicznych to z jednej strony niesamowita okazja do poznawania świata, a z drugiej ryzyka związane z nadużywaniem internetu czy marnowaniem czasu na niewartościowe zabawy. I choć czasem zatroskanych rodziców kusi, żeby może zakazać dzieciom używania smartfonów czy tabletów, w gruncie rzeczy jest to droga donikąd. Nowe technologie są z nami, czy nam się to podoba, czy nie. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystać z nich w sposób mądry i zrównoważony.

Bezpieczeństwo i mądre aplikacje

Wiele już pisaliśmy o bezpieczeństwie w czasie korzystania z nowych technologii, nasze artykuły na ten temat możecie znaleźć na naszym blogu. Poza zachowaniem umiaru w czasie, który dzieci spędzają przy ekranach, ważne jest również, żeby ten czas był możliwie wartościowy. Tutaj z pomocą przychodzi nasza aplikacja MegaMisja z Psotnikiem. Jest ona z jednej strony wciągająca dla dzieci i atrakcyjna wizualnie, z drugiej umożliwia zdobycie wartościowej wiedzy dotyczącej świata online.

Jak to działa?

Dzieci w prosty i przyjazny sposób dowiadują się czym są prawa autorskie, jak mogą zweryfikować informacje, jak wyglądają reklamy, a jak kampanie społeczne; uczą się bezpiecznego korzystania z internetu. W sumie w aplikacji jest 11 obszarów tematycznych zapisanych na mapie cyfrowego świata. A wszystkiemu towarzyszy Psotnik, którego można myć, ubierać, karmić, a nawet głaskać.

Ograniczenia czasowe i wsparcie rodziców

Dodatkową funkcją w aplikacji jest możliwość ustalania limitu, np. na 30 minut. Po tym czasie Psotnik przypomina o tym, że trzeba już odpocząć. A do tego jest też quiz – to dzięki niemu rodzice mają doskonały pretekst do porozmawiania z dziećmi o aktywnościach w sieci, czy przeszukiwania internetu w poszukiwaniu informacji, gdy nie znają odpowiedzi na pytanie.

Skąd pobrać aplikację?

MegaMisja z Psotnikiem jest dostępna za darmo w sklepach: tutaj w wersji na Androida, a tutaj w wersji na iOS.