Nowy projekt dla młodzieży z Krakowa. - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nowy projekt dla młodzieży z Krakowa

Druk 3D, obsługa lasera CO2, projektowanie Arduino, szycie – to część umiejętności, które zdobędą uczestnicy projektu społecznego organizowanego w FabLab Kraków przy naszym wsparciu. Ruszył nabór chętnych – zgłaszajcie się koniecznie!
Kobieta trzymająca lutownicę

Trwa nabór młodych ludzi do projektu, w którym pod okiem ekspertów z FabLab Kraków będą mogli rozwijać nowoczesne umiejętności i poznać działanie maszyn dostępnych w krakowskiej pracowni. To inicjatywa skierowana do osób bezrobotnych lub po prostu w trudnej sytuacji życiowej.

Uczestnicy nauczą się projektowania i modelowania w technologii 2D i 3D, obsługi drukarek 3D czy plotera laserowego CO2. Zainteresowani modą poznają podstawy projektowania ubioru i szycia. Aby zaprogramować swoje rozwiązania, przydadzą się też podstawy elektroniki i arduino. Oprócz konkretnych, nowoczesnych umiejętności co raz bardziej poszukiwanych na rynku pracy, ten projekt to szansa na rozwój kreatywności i współpracy w grupie. Pakiet szkoleń to łącznie 92 godziny, udział w otwartych warsztatach i możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji w FabLab Kraków.

Jak się zgłosić?

Do projektu mogą zgłaszać się osoby w wieku 16-25 lat, które w momencie aplikowania są bez pracy lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września, a szczegóły i kontakt znajdują się na stronie FabLab Kraków.

Warsztaty wystartują w połowie października, a cały projekt potrwa około 7 miesięcy. Zajęcia odbywać się będą popołudniami i w wybrane weekendy. Udział jest oczywiście bezpłatny.

Inicjatywę realizuje FabLab Kraków przy wsparciu naszej Fundacji i Fundacji Orange z Francji.

FabLab Kraków to nowoczesna pracownia wyposażona w drukarki 3D, laser, maszyny do szycia i komputery z oprogramowaniem, przy użyciu których można projektować i wykonywać różne przedmioty. To również miejsce, w którym spotykają się fascynaci budowania, majsterkowania i nurtu „D-I-Y” (z ang. „do-it-yourself” czyli „zrób-to-sam”). Cieszymy się, że możemy się włączyć w społeczne inicjatywy w Krakowie - pomóc młodym ludziom w rozwoju nowych kompetencji i lepszym starcie w zawodowe życie. Podobne projekty wspieramy też w FabLab powered by Orange w Gdańsku i w Warszawie.