Wracamy do FabLabów! - Aktualności - Fundacja Orange

Aktualności

Wracamy do FabLabów!

Następuje od dawna wyczekiwana chwila – po wielu tygodniach wracamy do FabLabów, oczywiście przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Warszawa i Gdańsk już wyczekują gości i ruszają z pierwszymi warsztatami po przerwie

Przygotowania do powrotu do FabLabów powered by Orange trwały wiele dni – ustalaliśmy odpowiednie reguły, wyznaczaliśmy miejsca, w których można pracować, opracowaliśmy instrukcje, szykowaliśmy odpowiednie miejsca do dezynfekcji… Wszystko po to, aby osoby, które do nas trafiają oraz pracownicy i wolontariusze FabLabów mogli przebywać tam na tyle bezpiecznie, na ile to możliwe.

Co planujemy?

W Warszawie czekają nas warsztaty w ramach Lata w Mieście, uczestnicy będą mogli między innymi zbudować własny głośnik pasywny, stworzyć wzór pieczątki czy futerał na telefon. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Zobacz wszystkie warsztaty pod tym linkiem.

W Gdańsku dominowały będą warsztaty stolarskie dla młodzieży – uczestnicy zbudują między innymi drewniane roboty, łódki z drewna, czy skrzynki na „przydaśki”. O wszystkich wydarzeniach przeczytacie na stronie gdańskiego FabLabu.

Jak będą wyglądały zabezpieczenia?

Zarówno w Warszawie, jak i w Gdańsku przygotowaliśmy odpowiednio przestrzeń, aby każda osoba mogła bezpiecznie korzystać z FabLabów. Wyznaczone zostały miejsca, w których można przebywać, przygotowane są płyny do dezynfekcji, każde pomieszczenie jest regularnie ozonowane, zdecydowaliśmy też o ograniczeniu liczby osób, które będą mogły przebywać w pracowniach. Szczegółowe wytyczne znajdziecie na stronach FabLabów – w Warszawie tutaj, a w Gdańsku tutaj. Jednocześnie mamy ogromną nadzieję, że wszystkie osoby, które odwiedzają nasze pracownie będą zachowywały się rozsądnie i zgodnie z wytycznymi GIS.