Pracownie Orange szyją maskotki dla Hospicjum  - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Pracownie Orange szyją maskotki dla Hospicjum 

Poręba, Szczawne, Przedmoście i Brzeszcze – te cztery Pracownie Orange połączyły siły w dobrym celu i szyją maskotki dla podopiecznych Hospicjum w Częstochowie. Ta niezwykła inicjatywa wzrusza i pokazuje, ile dobrego można zrobić niewielkim kosztem i jak chętnie zaangażowały się w nią dzieci, które na co dzień spotykają się w Pracowni. 

Pomysł zapoczątkowała Pracownia Orange w Porębie, której liderką jest Marta Wcisło. Maskotki szyją przede wszystkim dzieci i młodzież dla swoich rówieśników z hospicjum. 

Pierwotnym zamysłem było przygotowanie ich na dzień dziecka, jednak okazało się, że zapotrzebowanie jest większe i że pomysł spodobał się innym Pracowniom, które chętnie włączyły się w tę akcję. Na dzień dziecka podopieczni dostali upominki, a maskotki dotrą do nich już niebawem – w wakacje. Każdy pluszak wykonany jest własnoręcznie, od serca dla podopiecznych hospicjum, by tym gestem okazać im wsparcie i dodać otuchy. 

Zainspirowani tą wyjątkową inicjatywą zaprosiliśmy Pracownie Orange do aplikowania o maszyny do szycia, które zostaną również wykorzystane w dobrym, szczytnym celu i wesprą potrzebujące organizacje lub osoby. 

Dziękujemy i gratulujemy Pracowniom tak wartościowej inicjatywy.

A poniżej zdjęcia już uszytych pluszaków.