Digital Youth Forum 2024 - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Digital Youth Forum 2024

Wydarzenie dla młodych i o młodych – już za nami! Inspirujące wystąpienia, zabawne opowieści, a to wszystko po to, by w przystępny sposób edukować o bezpiecznym i kreatywnym korzystaniu z sieci. 4 czerwca w Złotych Tarasach w Warszawie gościło wiele uczniów i uczennic, , a dziesiątki innych śledziło to co dzieje się na scenie podczas transmisji on-line. Organizatorem spotkania jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a Fundacja Orange kolejny raz jest głównym partnerem tego spotkania.

W tegorocznej edycji Digital Youth Forum (DYF) mogliśmy posłuchać zarówno młodej przedsiębiorczyni – Martyny Zastawnej, właścicielki firmy działającej w duchu zero weste, która łączy technologie i rzemiosło, jak i popularnych influencerów, którzy pokazują swoje życie na co dzień w social mediach. 

Wiele przemówień młodych motywowało, by mimo różnych przeciwności dążyć do osiągania swoich celów i kierować się marzeniami. By nie bać się oceny, a także hejtu, z którymi mierzyli się również rozpoznawalni influencerzy i twórcy internetowi.

Niektórzy z nich, tak jak Wojciech Sawicki, znany w sieci jako Life on Wheelz, opowiadali o cieniach bycia rozpoznawalnym. Wyznał on dlaczego zrezygnował z działalności na jednej ze znanych platform i że nie chciał być coraz bardziej kontrowersyjny, do czego zmuszał algorytm narzędzia. Szczególnie, że dużo odwagi wymaga od niego już pokazywanie prawdziwego życia osoby z niepełnosprawnością. O sporej odwadze mówił też Kacper Potępski, który edukuje o transpłciowości i swojej drodze do zmiany płci.

Wiele inspiracji dostarczyło też wystąpienie Katarzyny Zillman – wicemistrzyni olimpijskiej w wioślarstwie, która pokazała jaką długą drogę przebyła nim osiągnęła swój wymarzony cel. W szczery sposób, opowiadała też o tym, że nie zawsze była wytrwała i konsekwentna.

To wyjątkowe wydarzenie, choć przeznaczone dla młodzieży, zainspirowało z pewnością także dorosłych i dodało wiary we własne możliwości. Mamy nadzieje, że młodzi ludzie wyszli z tego spotkania z przekonaniem, że warto pytać, próbować i mieć w życiu cel.