Które szkoły rozpoczną przygodę z MegaMisją? [lista szkół przyjętych do programu] - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Które szkoły rozpoczną przygodę z MegaMisją? [lista szkół przyjętych do programu]

„Krok po MegaMoce” – pod tym hasłem 140 szkół z całej Polski i 10 świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci rozpocznie we wrześniu MegaMisję, program edukacyjny dla klas 1- 3 szkół podstawowych. Nasza inicjatywa wspiera dzieci w rozwoju kompetencji społecznych i uczy postaw, które pomagają zadbać o higienę cyfrową, bezpieczeństwo w sieci oraz ochronę przed szkodliwymi zjawiskami. Wiemy już, które szkoły dołączą do programu.

MegaMisja, kierowana jest do klas 1–3 szkoły podstawowej i wpisuje się w podstawę programową. Do tej pory  udział w nim wzięło ponad 44 tysiące dzieci z prawie 2 tysięcy szkół z całej Polski. Zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji było blisko 1000 szkół, których zadaniem było przygotowanie krótkiego nagranie video i opowiedzenie o swojej motywacji do udziału w inicjatywie. Komisja wybrała 140 szkół z całej Polski, które od nowego roku szkolnego rozpoczną z dziećmi edukacyjną przygodę. Podobnie jak w poprzednich latach, do programu dołączy też 10 świetlic prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

Lista szkół przyjętych do MegaMisji
Lista szkół rezerwowa

Motywem przewodnim tegorocznej edycji programu jest rozwój MegaMocy – czyli kompetencji społecznych  takich jak: umiejętność współpracy, komunikacji, rozumienia emocji swoich i innych, krytycznego myślenia. Oraz postaw, które ułatwią dzieciom dbanie o higienę cyfrową, umiar w korzystaniu z technologii, bezpieczeństwo i ochronę przed szkodliwymi zjawiskami.

MegaMisja tłumaczy ważne tematy poprzez zabawę i aktywności dostosowane do wieku dzieci. Podczas 10 miesięcznego cyklu zajęć, dzieci przeżywają kolejne przygody z animowanymi bohaterami. Dzięki temu o ważnych zasadach i postawach uczą się w ruchu, podczas dyskusji i prezentując swoje zdanie – praktycznie bez użycia ekranów. Każda szkoła w programie otrzymuje także nagrody – pomoce szkolne i edukacyjne. Placówki nie ponoszą żadnych kosztów w związku z realizacją inicjatywy.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim szkołom i dziękujemy za liczne zgłoszenia!