Za nami "Kompas Edukacji. Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny na żywo" – konferencja, której byliśmy partnerem. Dwudniowe spotkanie, 27 i 28 czerwca w Bydgoszczy, obfitowało w inspiracyjne prelekcje, jak i angażujące warsztaty.
Podczas wydarzenia panowała twórcza energia. Było to spotkanie ludzi, którzy troszczą się o edukację, dyskutują, zadają pytania. W programie konferencji były takie wystąpienia, jak m.in: "Czym jest higiena cyfrowa i jak ją realizować wśród osób w różnym wieku?" z Magdaleną Bigaj, „Komunikowanie bez przemocy. O języku serca jako języku włączającym” z prof. UŚ dr hab. Magdalena Szpunar, "Podmiotowość dziecka wobec wyzwań środowiska informacyjnego i mediów cyfrowych" poprowadzony przez Konrad Ciesiołkiewicz z naszej fundacji, wykład oraz premiera książki Prof. UAM Michała Klichowskiego pt. "Efekt neuro. Pedagogika i uwodzenie umysłów" i spotkanie z autorem oraz wiele, wiele więcej.
Rozmowy dotyczyły edukacji i jej jakości, kierunków zmian, różnych idei i perspektyw, dzięki czemu każda uczestniczka i uczestnik miał możliwość stworzenia własnego „kompasu” do poruszania się w świecie nauki i pedagogiki.
Uczestnikami i uczestniczkami konferencji byli przede wszystkim widzowie Akademickiego Zacisza, które pierwszy raz mogło odbyć się na żywo.
Dziękujemy prof. Roman Leppert i Akademickie zacisze, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, które odbyło się w niezwykłych murach Młynów Rothera w Bydgoszczy.