#BurzaMózgów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

#BurzaMózgów

E-learning dla nauczycielek i nauczycieli o sztucznej inteligencji

 • Rozwój nauczycielek i nauczycieli
 • e-learning – elastycznie i wygodnie
 • Etycznie i „po ludzku” o AI
 • Zaświadczenie PDN

  To nie przypadek, że media społecznościowe same podsuwają nam treści dostosowane do naszych zainteresowań i aktywności…

  Jak to się dzieje?

  Odpowiedzi warto szukać w naszym kursie o sztucznej inteligencji (AI) dla nauczycielek i nauczycieli. Dlaczego? AI jest już częścią naszego życia i naszych codziennych aktywności. Warto zatem wiedzieć, gdzie i jak działa.

  W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie, gdzie nam towarzyszy, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat oraz zjawiska, które powoduje rozwój AI. Chcemy wspierać nauczycielki i nauczycieli w zdobywaniu wiedzy, w refleksji i krytycznym podejściu do technologii.

  Jak to działa?

  #BurzaMózgów to e-learning dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych.

  Nie jest to kurs o technologii, ale o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja także w sensie społecznym i etycznym. Kurs poszarza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Nauczycielki i nauczyciele biorący udział w projekcie, mają okazję stać się przewodnikami w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie często nie poddają refleksji.

  Aby wziąć udział w #BurzyMózgów, nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności technologicznych i nie trzeba być informatykiem. Kurs mogą realizować nauczyciele wszystkich przedmiotów, szczególnie ci, którzy rozmowy o technologii, bezpieczeństwie w internecie i higienie cyfrowej wplatają w swoje zajęcia przedmiotowe.

  Zdobyte kompetencje zostaną potwierdzone zaświadczeniem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

  Zdobądź wiedzę, certyfikat
  i materiały do prowadzenia
  zajęć w szkole.

  Dołącz do kursu

  Partner merytoryczny

  Partnerem merytorycznym programu Burza Mózgów jest firma LOFI Robot, która oferuje zestawy edukacyjne skierowanych dla osób indywidualnych, jak również zestawy edukacyjne połączone z pakietem szkoleniowym, skierowane dla szkół i instytucji edukacyjnych. Firma mocno angażuje się w popularyzację edukacji robotycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli.