#BurzaMózgów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

#BurzaMózgów

E-learning dla nauczycielek i nauczycieli o sztucznej inteligencji

 • Rozwój nauczycielek i nauczycieli
 • e-learning – elastycznie i wygodnie
 • Etycznie i „po ludzku” o AI
 • Zaświadczenie PDN

  To nie przypadek, że media społecznościowe same podsuwają nam treści dostosowane do naszych zainteresowań i aktywności…

  Jak to się dzieje?

  Odpowiedzi warto szukać w naszym kursie o sztucznej inteligencji (AI) dla nauczycielek i nauczycieli. Dlaczego? AI jest już częścią naszego życia i naszych codziennych aktywności. Warto zatem wiedzieć, gdzie i jak działa.

  W świecie, w którym zmian jest tak dużo i są tak częste, wiedza o tym, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie, gdzie nam towarzyszy, jakie niesie szanse i zagrożenia - pozwala nam lepiej rozumieć świat oraz zjawiska, które powoduje rozwój AI. Chcemy wspierać nauczycielki i nauczycieli w zdobywaniu wiedzy, w refleksji i krytycznym podejściu do technologii.

  Jak to działa?

  #BurzaMózgów to e-learning dla nauczycielek i nauczycieli ze szkół podstawowych.

  Nie jest to kurs o technologii, ale o zjawisku, jakim jest sztuczna inteligencja także w sensie społecznym i etycznym. Kurs poszarza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych. Nauczycielki i nauczyciele biorący udział w projekcie, mają okazję stać się przewodnikami w temacie sztucznej inteligencji w swoim środowisku szkolnym i tłumaczyć uczniom zjawiska, których młodzi ludzie urodzeni w cyfrowym świecie często nie poddają refleksji.

  Aby wziąć udział w #BurzyMózgów, nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności technologicznych i nie trzeba być informatykiem. Kurs mogą realizować nauczyciele wszystkich przedmiotów, szczególnie ci, którzy rozmowy o technologii, bezpieczeństwie w internecie i higienie cyfrowej wplatają w swoje zajęcia przedmiotowe.

  Zdobyte kompetencje zostaną potwierdzone zaświadczeniem Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl

  Zdobądź wiedzę,   certyfikat
  i materiały do prowadzenia
  zajęć w szkole.
  Zgłoś się do 18.12.2022r.

  Dołącz do kursu

  Partner merytoryczny

  Partnerem merytorycznym programu Burza Mózgów jest firma LOFI Robot, która oferuje zestawy edukacyjne skierowanych dla osób indywidualnych, jak również zestawy edukacyjne połączone z pakietem szkoleniowym, skierowane dla szkół i instytucji edukacyjnych. Firma mocno angażuje się w popularyzację edukacji robotycznej zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i nauczycieli.