Wolontariat pracowniczy dla planety - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariat pracowniczy dla planety

Ostatnio obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dla wolontariuszy i wolontariuszek Fundacji Orange, to znak, że czas zakasać rękawy, ubrudzić sobie ręce i wziąć się za sadzenie lasu. Ekipy wolontariackie włączyły się także w akcję sprzątania terenów zielonych i sadzenia łąk kwietnych. Jedna z nich zaprosiła do pomocy dzieci z lokalnej szkoły podstawowej. Cieszymy się, że wspólnie zaangażowali się w prace na rzecz środowiska, a przy tym poszerzyli swoją wiedzę o tym, co ważne - by chronić środowisko. Zobaczcie relacje z tych wydarzeń.

Pierwsza akcja miała miejsce w Ostrówku, gdzie dwa zespoły wolontariuszy i wolontariuszek Fundacji - pracowników Orange i Integrated Solutions - wspólnie posadziły 2000 sadzonek sosny. Przed rozpoczęciem pracy leśniczy przedstawił im szczegóły dotyczące powierzchni przeznaczonej do obsadzenia i udzielił instruktażu poprawnego sadzenia drzew. Podczas całej akcji członkowie służby leśnej służyli pomocą i udzielali wskazówek. Była to dobra okazja, aby zadać pytania dotyczące funkcjonowania lasów.

Kolejna akcja odbyła się we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie. Spotkanie rozpoczęto rozmową o zadaniach, z którymi mierzy się ta instytucja i ciekawą lekcją na temat kryzysu wodnego oraz wymianą spostrzeżeń na temat tego, w jaki sposób oszczędzać wodę i zapobiegać jej marnowaniu. Po wykładzie grupa udała się na sprzątanie terenów zielonych przy Kładce Żerańskiej, a następnie zasadziła łąkę kwietną, by wspierać małą retencję przy śluzie wiślanej.

Do ostatniej akcji nasza kolejna ekipa wolontariacka zaprosiła do pomocy dzieci z lokalnej szkoły podstawowej przy ulicy Niepołomnickiej. Tak, jak w poprzednich latach - wspólnie posprzątali las „Rezerwat przyrody" Warszawa Rembertów.

Cieszymy się, że wolontariuszki i wolontariusze Fundacji Orange ruszyli w teren, by działać razem - w silnej grupie zmotywowanych i pełnych energii ludzi. A przy tym mogli dzielić się swoją wiedzą - wpływać na nasze otoczenie i dawać przykład młodym, a tym samym zadbać o planetę.

Wolontariat pracowniczy Orange działa już 20 lat i jest jedną z największych tego typu inicjatyw w Polsce. Wielokrotnie nagradzany, posiada także Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad, chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. Pracownicy i pracowniczki firmy angażują się w wolontariat z Fundacją średnio 3000 razy w roku. Organizują zajęcia o bezpiecznym internecie dla dzieci, wspierają osoby starsze, prowadzą lokalne akcje społeczne w wielu miejscach w Polsce. W pełnej mobilizacji angażowali się także w liczne inicjatywy pomocowe w czasie pandemii i wspierają osoby z Ukrainy, przebywające w Polsce z powodu wojny.

Brawa za nieustanne zaangażowanie!!! #WolontariatOrange #OrangeGoesGreen #OrangeTeam