Wolontariusze i Wolontariuszki naszej Fundacji mają wielką moc! - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariusze i Wolontariuszki naszej Fundacji mają wielką moc!

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Mamy komu dziękować! Wśród nas jest wielu ludzi wrażliwych społecznie, którzy chętnie i bezinteresownie dzielą się swoją wiedzą i dobrą energią z innymi.

To właśnie wolontariuszki i wolontariusze naszej Fundacji angażują się w dobroczynne inicjatywy w całej Polsce. Zachęcamy ich do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami i pozytywną energią z innymi. Wspieramy także ich własne pomysły na pomaganie.

Co robią? Bardzo wiele! Uczą dzieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu i telefonów alarmowych. Udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, po zbiórki potrzebnych rzeczy. Wspierają dzieci w domach dziecka i świetlicach środowiskowych oraz seniorów w domach opieki i w DPS-ach. W okolicach Świąt całymi grupami idą spędzić czas z tymi, do których Mikołaj być może by nie dotarł. Wolontariat pracowniczy Orange działa już 20 lat!

Na naszych społeczników, którzy w tym roku zorganizowali prawie 300 akcji wolontariackich, zawsze można liczyć! Życzymy im energii do kolejnych inicjatyw i wielu pięknych wzruszeń. To dzięki nim Fundacja Orange może być jeszcze bliżej potrzeb ludzi – łączyć, uczyć, inspirować.

Co ważne i z czego bardzo się cieszymy, w tym roku wolontariat pracowniczy otrzymał tytuł „Dobroczyńca Roku 2023”. Nagroda ta to przede wszystkim piękny wyraz uznania dla wolontariuszy i wolontariuszek - za ich wielkie serce, za energię do działania na rzecz innych, za wsparcie osób z Ukrainy. Wolontariat Orange nagrodę w tym konkursie otrzymał już po raz trzeci. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie!

Program wolontariatu pracowniczego posiada także Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad, chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. To także wielka zasługa naszych wolontariuszy i wolontariuszek. Wspaniale być w gronie ludzi zaangażowanych społecznie. Chcemy ich wspierać jak najlepiej, kiedy widzi się, jak są zmotywowani, zaangażowani, pełni zapału i serca do działania. Brawo #OrangeTeam!