Gala Wolontariatu „Razem dla Innych” - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Gala Wolontariatu „Razem dla Innych”

Wolontariat w Orange ma długą tradycję, a powstał z inicjatywy pracowników i pracowniczek. Dzięki temu już od blisko 20 lat w działania na rzecz innych angażują się setki wolontariuszek oraz wolontariuszy. Dziś w Fundacji świętowaliśmy ich dzień i wręczaliśmy wyróżnienia „Razem dla Innych” - dla osób, których działania szczególnie wyróżniały się w poprzednim roku. Podczas spotkania można było poczuć wspaniałą atmosferę i zrozumieć, dlaczego wolontariat daje poczucie sprawczości.

Mobilizują swoje zespoły, wymyślają projekty, działają lokalnie…a przy tym wszystkim mają niesamowity zapał. Tego, co robią wolontariusze Fundacji, a na co dzień pracownicy i pracowniczki Orange, nie sposób wymienić jednym tchem, m.in. uczą dzieci podczas warsztatów w szkołach, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak radzić sobie z hejtem w sieci. Poprzez różne aktywności wspierają też dzieci w domach dziecka czy świetlicach środowiskowych, udzielają się na rzecz społeczności lokalnych – od prac remontowych, przez prowadzenie aukcji charytatywnych, po zbiórki potrzebnych rzeczy. Nie zapominają o seniorach. Angażowali się także w pomoc najbardziej potrzebującym w pandemii oraz we wsparcie dla osób z Ukrainy.

,,Twoje działanie ma wielkie znaczenie"

To hasło tegorocznej Gali, podczas której wręczyliśmy odznakę „Razem dla Innych” – wyróżnienie, które co roku pozwala nam w symboliczny sposób podziękować dziesięciu najbardziej aktywnym wolontariuszom i wolontariuszkom. Zwłaszcza, że w tych niełatwych czasach jeszcze bardziej wybrzmiewa potrzeba wrażliwości i empatii. A oni po prostu pomagają, często od wielu lat. Poświęcają swój czas, dzielą się talentami i kreatywnością. Energią do działania „zarażają” ludzi wokół siebie.

Do  wyróżnienia zgłosili ich koledzy i koleżanki. Statuetki wręczali przedstawiciele Rady Fundacji Orange: Liudmila Climoc, Prezeska Orange Polska i Jacek Kowalski, Członek Zarządu ds. Human Capital w Orange Polska, a także prezes naszej Fundacji Konrad Ciesiołkiewicz i koordynatorka wolontariatu w naszej Fundacji - Paulina Kamyk.

Oto osoby, które głęboko wierzą w sens dzielenia się dobrem – wyróżnione tytułem „Razem dla Innych” 2023:

Aleksandra Kolęda-Lewandowska
Magdalena Misiak
Małgorzata Osełka-Skrońska
Katarzyna Fuszara-Sidoruk
Beata Kapisz
Marta Zabuska
Mateusz Kosmatka
Agnieszka Stryjakiewicz
Agnieszka Sachnowska
Agnieszka Szczepańska

Serdecznie gratulujemy naszym wolontariuszom i wolontariuszkom! Dziękujemy Wam, że znajdujecie cenny czas na bycie razem z innymi. Jesteśmy dumni, że pod skrzydłami Fundacji dzieje się tyle dobra.

Wolontariat w Fundacji Orange to ogromne przedsięwzięcie, a wolontariusze i wolontariuszki angażują się ponad 3000 razy w ciągu roku w dobroczynne inicjatywy w całej Polsce. Nasza Fundacja zachęca ich do dzielenia się swoją wiedzą, kompetencjami oraz pozytywnymi doświadczeniami z innymi. Wspieramy także ich własne pomysły na pomaganie. Wierzymy, że dzięki nim świat staje się lepszy.

Program wolontariatu pracowniczego w Orange ma Certyfikat „Wolontariat pracowniczy wysokiej jakości” – poziom trzeci, najwyższy. Oznacza to, że przestrzegamy fundamentalnych zasad, chronimy wartości wolontariatu, że wspieramy pracowników w działaniach społecznych. Co ważne i z czego bardzo się cieszymy, wolontariat otrzymał już trzykrotnie tytuł „Dobroczyńca Roku”.

Wspaniale jest być w gronie ludzi zaangażowanych społecznie. Chcemy ich wspierać jak najlepiej, kiedy widzimy, jak są zmotywowani, aktywni, pełni zapału i serca do działania.