Wolontariuszki i wolontariusze Orange Polska z nagrodą ,,Dobroczyńca Roku 2023" - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariuszki i wolontariusze Orange Polska z nagrodą ,,Dobroczyńca Roku 2023"

Wczoraj odbyła się Gala „Dobroczyńca Roku”, którą kolejny już raz organizowała Akademia Filantropii w Polsce. Konkurs promuje prospołeczne działania firm. Cieszymy się, że wolontariuszki i wolontariusze Orange Polska zostali nagrodzeni za swoje inicjatywy i działania w 2022 roku. Nasz wolontariat nagrodę w tym konkursie otrzymał już po raz trzeci. To dla nas powód do dumy i wielki zaszczyt.

Nagroda ta to przede wszystkim piękny wyraz uznania dla naszych wolontariuszy i wolontariuszek za ich wielkie serce, energię do działania na rzecz innych - także w najtrudniejszych czasach. Zwłaszcza, że rok 2022 w wolontariacie Orange upłynął głównie pod znakiem pomocy Ukraińcom. Od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę pracowniczki i pracownicy Orange Polska zgłaszali się do Fundacji Orange z własnymi pomysłami, jak wspierać potrzebujących i dawać z siebie jak najwięcej. Oprócz działań na rzecz osób z Ukrainy, wolontariuszki i wolontariusze Fundacji Orange samodzielnie i w grupach uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie korzystać z internetu, radzić sobie z hejtem w sieci czy stawiać pierwsze kroki w  programowaniu. Wspierali dzieci w przedszkolach, szkołach, szpitalach, domach dziecka, fundacjach i stowarzyszeniach.

Nagrodę na Gali Dobroczyńcy odebrali: Jacek Kowalski (członek zarządu Orange Polska i członek Rady naszej fundacji), Małgorzata Kowalewska, kierowniczka działu programów i Izabela Kregiel, która przez wiele lat koordynowała wolontariat pracowniczy w naszej fundacji, z wielkim sercem wspierając naszych wolontariuszy i wolontariuszki w działaniu. Konkurs o tytuł „Dobroczyńcy Roku" to największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Niezmiennie od 26 lat organizator konkursu - Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce - nagradza firmy zaangażowane społecznie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! Wspaniale być w gronie ludzi zaangażowanych społecznie.