Wolontariusze naszej Fundacji działają dla Ukrainy - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wolontariusze naszej Fundacji działają dla Ukrainy

Wolontariusz stojący obok rzeczy codziennego użytku

W ostatnich tygodniach trudno jest czasem oderwać myśli od tragedii, która dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jednak wspaniałym światełkiem i powodem do wzruszeń są wspaniali ludzie, tysiące dzielnych osób, które przeznaczają swój czas, umiejętności czy pieniądze na rzecz przyjaciół z Ukrainy. Wolontariusze Fundacji Orange - pracownicy Orange również nie zawiedli i chcielibyśmy im tutaj z całego serca podziękować.

Gdybyśmy mieli wskazać wyjątkową rzecz, którą zrobili wolontariusze Fundacji Orange… nie moglibyśmy takiej wybrać. Działają oni nieprzerwanie od dwóch tygodni, od samego ataku Rosji na Ukrainę. Na tę chwilę w liczbach wygląda to tak:

  Te liczby stale rosną, więc jest duża szansa, że jak będziecie to czytać, okażą się one nieaktualne :)

  Co robią wolontariuszki i wolontariusze?

   Wiele inicjatyw dotyczy zabezpieczenia bieżących potrzeb - zakupu i transportu jedzenia, kosmetyków, ubrań czy leków. Wolontariusze działają z lokalnymi organizacjami, instytucjami publicznymi i samorządowymi. Realizację tych akcji Fundacja Orange wspiera finansowo i organizacyjnie.

   Dziękujemy, jesteście niezastąpieni

   Drodzy wolontariusze i wolontariuszki, bardzo Wam dziękujemy - za Wasze serce, oddanie, gotowość i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy, że po raz kolejny angażujecie się w ważne wydarzenia i jesteście z tymi, którzy potrzebują Waszego wsparcia.

   W imieniu Fundacji Orange dziękujemy też pracownikom, którzy działają poza programem wolontariatu, organizując rzeczowe zbiórki, transporty, opiekę i pomoc dla osób z Ukrainy. Tym z Was pomagającym uchodźcom w udostępnionych środkach szkoleniowych Orange czy goszczących ich we własnych domach.