Dźwięki marzeń [2006-2016] - Fundacja Orange
Pomiń nawigację
Fundacja

Dźwięki marzeń [2006-2016]

   Dźwięki Marzeń to ogólnopolski program rehabilitacji najmłodszych dzieci z wadą słuchu, którego celem było wsparcie w rozwoju i zwiększenie ich szans na pełniejszy udział w życiu społecznym i w edukacji.

   Zapewniał on dzieciom bezpłatne wypożyczenia aparatów słuchowych oraz profesjonalną,  wczesną i systematyczną rehabilitację słuchu i mowy w ich domach, gdzie czuły się najbezpieczniej. Nastawiona była na rozwój komunikacji językowej.

   • Z terapii tej skorzystało ponad  3 tys. niesłyszących dzieci oraz ich rodzin.
   • Z wypożyczeni aparatów prawie 2 tys. dzieci, a wszystkie zakupione na ten cel aparaty (878 sztuk) przekazaliśmy na rzecz placówek 
   • 80 % dzieci uczestniczących w programie posługiwało się  mową jako podstawowym środkiem komunikacji
   • 85% dzieci z Dźwięków Marzeń rozpoczęło edukację w przedszkolach wraz ze słyszącymi rówieśnikami.

   Z myślą o niesłyszących maluchach organizowaliśmy także letnie turnusy rehabilitacyjne, zaś dla współpracujących specjalistów - konferencje i szkolenia. W ramach Dźwięków Marzeń współpracowaliśmy z wieloma specjalistami w Polsce, a prace programu wspierała Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Witolda Szyftera.

   Honorową ambasadorką programu była Olga Bończyk, aktorka i piosenkarka, która wychowała się w rodzinie osób niesłyszących.