„W naszych Pracowniach Orange”, czyli reportaże Marka Szymaniaka - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Strefa wiedzy

„W naszych Pracowniach Orange”, czyli reportaże Marka Szymaniaka

Pracownie Orange to ogólnopolski program społeczny, w ramach którego zakładamy i pomagamy prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. To więcej niż miejsca, darmowy internet, meble i nowoczesny sprzęt. Fundacja Orange wspiera osoby koordynujące działania Pracowni, czyli Liderów i Liderki w tym, aby miejsca te tętniły życiem i jak najlepiej służyły mieszkańcom.

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem reportaży przygotowanych przez Marka Szymaniaka – dziennikarza i reportera, który publikował m.in. w magazynie „Spider’s Web+”. Każdy tekst to odrębna opowieść o Pracowniach Orange. Autor pokazuje historię każdej z nich oraz przykłady inicjatyw i tego, jak wiele ludzi chce poświęcać swój czas dla tworzenia WSPÓLNOTY – zintegrowanej, życzliwej sobie, silnej.

W Pracowniach nie brakuje osób otwartych na innych, pełnych pomysłów, zmotywowanych do działania. Wzmacniają one więzi społeczne, stawiają fundamenty integracji, rozwijają pasje, pokazują wzajemną życzliwość i bezinteresowność.