Publikacje - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Publikacje

Publikacje

 • Metoda Fundacji Orange.

  Fundacja Orange skończyła 15 lat. To czas cennych doświadczeń, lekcji i poszukiwań, jak działać najbardziej efektywnie i wspierać ludzi w zdobywaniu nowych kompetencji. Zapraszamy do lektury publikacji, w której dzielimy się tymi wnioskami zebranymi wspólnie z Fundacją Stocznia.

 • Przepiśnik - nasze ulubione smaki i przepisy specjalnie dla Was

  Nowa publikacja, przygotowana przez Fundację 5Medium w ramach działań w Pracowniach Orange. Znajdziecie w niej kilka przepisów na nieoczywiste działania. To m.in. pomysły na gry terenowe, cyfrowe reportaże, tworzenie własnych map, kolaży, blogów czy kreatywnych fotografii. Korzystajcie!

 • Raport z działalności Fundacji Orange (2017)

  Przeczytajcie raport, z którego dowiecie się jakie projekty udało nam się zrealizować na przestrzeni 12 miesięcy 2017 roku.

 • Raport z działalności Fundacji Orange (2016)

  Przeczytajcie raport, z którego dowiecie się jakie projekty udało nam się zrealizować na przestrzeni 12 miesięcy 2016 roku. To niesamowita dawka inspiracji!

 • appetyt na applikacje

  APPetyt na APPlikacje

  Praktyczny przewodnik po świecie aplikacji mobilnych dla NGO, instytucji kultury i edukacji. Zawiera porady o tworzeniu aplikacji od pomysłu aż do ich opublikowania i wykorzystania w swojej misji społecznej. Wydawca: Fundacja Orange. Koordynator merytoryczny: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych. Autor: Sylwia Żółkiewska.

 • fundacja orange w świat logo

  Fundacja Orange Świat #w10lat (2005–2015)

  Zobacz, jak zmienił się świat #w10lat i czego w tym czasie dokonała nasza Fundacja. Z okazji jubileuszu 10-lecia mamy dla Was specjalną broszurę oraz stronę: www.w10lat.pl

 • dobre praktyki fundacja orange logo

  Dobre praktyki

  Oddajemy w Wasze ręce publikację „Dobre praktyki”, a w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne projekty muzyczne i dźwiękowe, teatralne i wizualne. Ku inspiracji. Wszystkie z nich zostały zrealizowane w Akademii Orange, a jeszcze więcej sprawdzonych pomysłów na działania znajdziecie na www.akademiaorange.pl

 • grywalizacja zrób to sam fundacja orange logo

  Grywalizacja. Zrób to sam

  „Grywalizacja. Zrób to sam!” to poradnik tworzenia grywalizacji, która zaangażuje ludzi w rozwiązanie problemu społecznego i pozwoli im poczuć emocje, jakie zwykle towarzyszą graniu w gry. Napisaliśmy ją dla osób, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia z grywalizacją, ale chciałyby się nauczyć użytkowania nowego, niezwykle skutecznego narzędzia w swojej pracy lub życiu prywatnym i dzięki temu zmieniać świat na lepszy. Więcej na www.grywalizujemy.pl

 • dobre praktyki akademia orange logo

  Zainspiruj się – dobre praktyki Akademii Orange

  Fundacja Orange prowadzi autorskie programy na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wspiera wartościowe inicjatywy innych organizacji pozarządowych. Pokazujemy młodym, jak twórczo wykorzystywać nowe technologie do zdobywania wiedzy, poznawania świata i budowania społeczności, które pomagają zmieniać rzeczywistość wokół siebie na lepsze.

 • biblioteka fundacja orange logo

  Biblioteka zmienia się z Orange

  Przez wieki biblioteki były miejscami, w których gromadzono cenne dokumenty, rękopisy, druki stanowiące źródło wiedzy o świecie, ludziach i ich przemyśleniach. Jednak nie zawsze dostęp do nich był łatwy. Dzisiaj coraz powszechniej Internet przejmuje rolę skarbnicy wiedzy, stając się podstawowym narzędziem zdobywania informacji i komunikowania się.

 • edukacja miejscowości fundacja orange logo

  Miejscowości zmieniają się z Orange - pracownie Orange

  Fundacja Orange działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy zachęcamy młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu nowych technologii.

 • telefon do mamy fundacja orange logo

  10 lat programu Telefon do Mamy

  Dekada działalności Telefonu do Mamy to ponad 1000 kolorowych telefonów na dziecięcych oddziałach szpitalnych, 1.65 miliona przekazanych kart telefonicznych, 74 miliony bezpłatnych minut i – co najważniejsze – mnóstwo ważnych rozmów dzieci z ich bliskimi.

 • innowacje z sercem przegląd fundacja orange logo

  Innowacje z sercem – Przegląd działań Fundacji Orange w latach 2006–2011

  Przyszłość kształtują ci, którzy dziś mają po kilka lub kilkanaście lat. Istotne jest, aby umożliwić im jak najlepszy kontakt ze światem, dostęp do wiedzy i kultury. Te pierwsze doświadczenia są ważne tak dla młodego człowieka, jak i dla całej rzeczywistości społecznej.