Przepiśnik - nasze ulubione smaki i przepisy specjalnie dla Was - Fundacja Orange

Przepiśnik - nasze ulubione smaki i przepisy specjalnie dla Was

Kobieta robiąca zdjęcie smartphonem

Nowa publikacja, przygotowana przez Fundację 5Medium w ramach działań w Pracowniach Orange. Znajdziecie w niej kilka przepisów na nieoczywiste działania. To m.in. pomysły na gry terenowe, cyfrowe reportaże, tworzenie własnych map, kolaży, blogów czy kreatywnych fotografii.

Przepiśnik - nowe media w projektach
edukacyjnych - 7 niezawodnych
przepisów

Pobierz

Otwieracie lodówkę, w środku pustawo, szafki z zapasami też nie ujawniają nic szczególnie apetycznego. Trzeba by pójść do okolicznego sklepu! A może skończy się na ani zdrowym, ani smacznym, ale za to szybkim jedzeniu... Macie tak czasem? Lenistwo bierze górę nad kulinarnym zmysłem? Podobnie bywa z lokalnymi działaniami. Każdy, kto organizuje warsztaty i zajęcia dla lokalnej społeczności, ma swoje mocne strony, ale może mieć też utarte ścieżki. Warto czasem z nich zejść, poszukać nowych smaków, zestawić te produkty, które wydawały nam się niepasujące, poeksperymentować. Może efekt będzie wykwintny i zachwyci wszystkich? Pomocą do takich eksperymentów może być ta książka, w której znajdziecie kilka przepisów na nieoczywiste działania. Korzystajcie! A wtedy wyposażeni w telefony i głowy pełne pomysłów upichcicie grę terenową, której smak jeszcze długo zostanie w pamięci uczestników. Do tego podacie kilka cyfrowych reportaży. Jeśli wolicie inne smaki, poeksperymentujcie ze swoimi własnymi mapami. Rozejrzyjcie się po okolicy, poszukajcie w szufladach starych zdjęć. Wydaje się, że to zwykłe fotki, a tymczasem stanowią składniki, których nie powstydziłby się najlepszy szef kuchni. Przyrządzicie z nich wyśmienite kolaże. Jeśli po posiłku zostaniecie ze starą puszką, nie wyrzucajcie jej. Przyda się do... robienia zdjęć! A wszystko to udokumentujcie na blogu. Kulinarnym, oczywiście.