Uruchamiamy nowy projekt - Young Makers - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Uruchamiamy nowy projekt - Young Makers

Pora na kolejne, po Maker Woman, wspólne wyzwanie ze stowarzyszeniem Robisz.to. Tym razem pomożemy młodzieży, która ma najtrudniejszy start w dorosłe życie.

Nasz nowy projekt Young Makers to odpowiedź na szczególny rodzaj zapotrzebowania.

Dzięki niemu, chcemy wesprzeć osoby w wieku 16-21 lat, które mają najtrudniejszy start w dorosłość. To młodzież, która wychodzi z domów dziecka i rodzin zastępczych. Wedle badań odsetek bezrobocia w tej grupie sięga aż 45%.

Rekrutujemy 36 uczestników. Wszyscy, do końca roku szkolnego, przejdą cykl zajęć w naszym FabLabie, łączących miękkie kompetencje, nowe technologie i tradycyjne rzemiosło. Część pierwsza to warsztaty pomagające w odkryciu swoich mocnych stron oraz nauka podstaw modelowania 3d i tworzenia aplikacji mobilnych. W drugim etapie każdy wybierze spośród 165 godzin warsztatów zajęcia z podstaw krawiectwa, frezowania 3d, elektroniki oraz zaawansowanego oprogramowania do modelowania 3d i 2d. – W FabLabie każdy może zacząć projektować. To doskonała przestrzeń, by odkrywać nieznane dotąd talenty, eksperymentować z różnymi materiałami i szukać w sobie nowych pasji. Już po krótkich warsztatach może się okazać, że elektronika czy modelowanie 3d nie są takie straszne, jak się wydaje na początku komentuje Maciej Naskręt ze Stowarzyszenia Robisz.to.

Drugim partnerem projektu jest Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca. — Chcemy wzmacniać poczucie własnej wartości i wspierać uczestników w zdobywaniu konkretnych, wymiernych umiejętności. Wszystko po to, by mogli łatwiej znaleźć pracę czy staż — mówi Karolina Kulczycka z FPPPP.

Cała inicjatywa nie byłaby możliwa bez grantu uzyskanego z francuskiej Fundacji Orange.