Dziecko. Prawa. Podmiotowość. [Rekomendacje ekspertek i ekspertów] - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Dziecko. Prawa. Podmiotowość. [Rekomendacje ekspertek i ekspertów]

Jakie jest znaczenie praw dziecka we współczesnym świecie, czym jest cyfrowe obywatelstwo najmłodszych i jak edukować na te tematy młodych ludzi? To tylko część kwestii, nad którymi zatrzymaliśmy się w gronie ekspertek i ekspertów i zebraliśmy dla Was w krótkim opracowaniu. To zestaw rekomendacji i opis ważnych zjawisk, które mają wpływ na poszanowanie praw dzieci w środowisku (nie tylko) cyfrowym. Już wkrótce opublikujemy też raport z monitoringu eksperckiego na ten temat.

Materiał powstał na bazie debaty, którą prowadziliśmy z dr Markiem Michalakiem, byłym Rzecznikiem Praw Dziecka, założycielem Instytutu Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Martą Skierkowską, psycholożką, członkinią zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dr Grzegorzem Stunżą, Prezesem Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Magdaleną Bigaj, Prezeską Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa.

Zachęcamy do lektury wniosków z tej debaty, jednym z nich może być wprowadzenie polityk ochrony praw dziecka w instytucjach i organizacjach działających na rzecz najmłodszych.

A już wkrótce wspólnie z Radą Programową naszej Fundacji opublikujemy zapowiadany raport z analizy stanu poszanowania praw i podmiotowości dzieci w dobie społeczeństwa informacyjnego.  Będzie to także podsumowanie naszych tegorocznych prac wokół tak ważnego społecznie tematu jakim są prawa dziecka.

Tymczasem, zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami z debaty: Dziecko. Prawa. Podmiotowość <pdf>