MegaMisja - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

MegaMisja

MegaMisja

 • Edukacja cyfrowa w klasach 1-3

  MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 szkół podstawowych, który powstał po to, żeby pomóc dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online.

   

   

   

  Z nami kształtują zdrowe nawyki cyfrowe i uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online. To nie tyle kwestia technicznych umiejętności, co odpowiedzialnego podejścia do korzystania z technologii.

   

   

 • Jak to działa?

  Zajęcia MegaMisji prowadzą nauczyciele i wychowawcy w szkolnej świetlicy lub na lekcjach (cykl  zgodny z podstawą programową). Nasza Fundacja przygotowuje ich do tej roli, dostarcza gotowe scenariusze zajęć, filmy i porady ekspertów. Każdy prowadzący ma dostęp do nich poprzez nadane konto w portalu megamisja.pl

   

   

   

  Za realizację kolejnych zajęć szkoły dostają nagrody: tablety, gry książki i inne materiały.

   

   

   

  Lekcja zaczyna się krótką bajką o Cyfrowym Laboratorium, w którym narozrabiał pewien Psotnik. Dzieci pomagają bohaterom naprawić jego szkody, a przy tym rozwiązują zagadki i uczą się zasad bezpieczeństwa w sieci. Dzięki tej bajce i grywalizacji, chętniej angażują się w zajęcia i czekają na kolejne przygody. W MegaMisji stawiamy na dyskusję, zabawę i współpracę między uczniami.

 • Jak się zgłosić?

  Prowadzimy otwarty nabór szkół – co roku w kwietniu-maju. Chętna placówka nagrywa krótki film zapraszający MegaMisję do ich szkoły i wypełnia formularz. Komisja konkursowa wybiera najciekawsze zgłoszenia i zaprasza szkoły do udziału w programie. Rok szkolny 2019/2020 to czwarta edycja programu. Łącznie z zajęć skorzystało już 27 000 dzieci w prawie 1 000 szkół.

   

   

   

  Nowość! Wasza szkoła nie zakwalifikowała się do programu? Nic straconego! Ze scenariuszy MegaMisji może teraz skorzystać każda placówka i realizować je w dowolnym czasie i kolejności.

   

   

   

  Otwarta MegaMisja

   

   

   

  Nowość! MegaMisja w domu z rodzicami? Pobierz darmową aplikację edukacyjną dla dzieci, aby poznały kilka ważnych zasad młodego internauty.

   

   

   

  MegaMisja z Psotnikiem

Ostatnio w MegaMisji

 • Zgłoś szkołę i działaj z nami.

  Od roku większość uczniów ma zajęcia online. Częsty kontakt z ekranami to ryzyko kształtowania i utrwalania niezdrowych nawyków. Jak uczyć dzieci mądrze korzystać z technologii? Do 10 maja możecie zgłosić swoją szkołę do naszych bezpłatnych inicjatyw edukacyjnych i od września zacząć przygodę, w której wspólnie zadbamy o cyfrowy dobrostan uczniów i nauczycieli. W tym roku staje się to szczególnie istotne.

  Czytaj więcej - Zgłoś szkołę i działaj z nami.
 • MegaMisja w pytaniach i odpowiedziach

  MegaMisja jest programem Fundacji Orange dla uczniów klas 1-3. Podczas 10-miesięcznego cyklu zajęć uczniowie uczą się o zasadach bezpieczeństwa w sieci, umiarze w korzystaniu ze smartfonów i wielu innych rzeczy. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Czytaj więcej - MegaMisja w pytaniach i odpowiedziach
 • Czy masz już aplikację MegaMisja z Psotnikiem?

  Szukasz aplikacji na telefon czy tablet, która byłaby jednocześnie fajna dla dziecka, ale również wartościowa? Taka właśnie jest MegaMisja z Psotnikiem do pobrania na Android i iOS

  Czytaj więcej - Czy masz już aplikację MegaMisja z Psotnikiem?