Fani Orange Warsaw Festiwal dla dzieci w szpitalach - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Fani Orange Warsaw Festiwal dla dzieci w szpitalach

Uczestnicy Orange Warsaw Festival 2014 włączyli się w charytatywne silent disco pod hasłem #rytmpomagania i wytańczyli 23 417 minut. Dzięki temu Fundacja Orange przekaże 46 834 zł na wsparcie dzieci w szpitalach.

Tegorocznym koncertom na Orange Warsaw Festiwal 2014 towarzyszyła akcja pod hasłem #rytmpomagania - czyli charytatywne silent disco Fundacji Orange. Za każdą minutę tańca Fundacja zdeklarowała przekazać 2 zł na rzecz dzieci w szpitalach.

Uczestnicy inicjatywy wytańczyli łącznie 23 417 minut, a zatem kwota 46 834 zł będzie przeznaczona na wsparcie najmłodszych pacjentów. Suma ta wystarczy na zamontowanie multimedialnych stanowisk edukacyjnych w 8 szpitalach w Polsce. A Fundacja do ogólnego wyniku doda jeszcze dwie Edu-Wysepki. W ten sposób pacjenci 10 szpitali będą mogli spędzać czas pomiędzy  zabiegami na nauce, zabawie i rozwijaniu swoich cyfrowych kompetencji, ponieważ stanowiska te wyposażone są w odpowiednio dobrane gry i aplikacje. Taka atrakcja pomaga dzieciom twórczo i ciekawie wypełnić czas w szpitalu i skupić się choć na chwilę na czymś innym niż na chorobie. To ważne, aby z dala od domu i przyjaciół mogły poczuć się bezpieczniej.

Akcja #rytmpomagania trwała przez wszystkie trzy dni Orange Warsaw Festival od g.15.00 do 23.00, a słuchawki do silent disco były w ciągłym ruchu. Każdy mógł wybrać jeden z trzech kanałów
muzycznych i tańczyć do swoich ulubionych piosenek. Rekordziści tańczyli ponad 4 godziny bez przerwy.

-„Dziś można pomagać na wiele sposobów, są różne akcje charytatywne, które przybierają nowoczesne, pozytywne i intrygujące formy. Będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli chociaż pięć osób,
które wzięły udział w naszym silent disco, zabierze ze sobą „rytm pomagania”, rozejrzy się wokół siebie i zacznie angażować się społecznie i pomagać tym, którzy tego potrzebują także po powrocie z Orange Warsaw Festival” – mówi Jadwiga Czartoryska, Prezes Fundacji Orange.

Fundacja już po raz trzeci przygotowała akcję specjalną w ramach Orange Warsaw Festival, aby przy tej okazji promować postawy prospołeczne i idee dobroczynności. W poprzednich latach
zapraszała uczestników koncertów do jazdy na rowerze i biegania na bieżniach, przeliczając kilometry na złotówki, za które fundowała edukacyjne pomoce dla dzieci niesłyszących i dla dzieci w szpitalach. Nowe multimedialne stoiska dla dzieci będą zamontowane w 10 placówkach do 15 lipca 2014 roku.

Filmowa relacja z akcji #rytmpomagania dostępna jest pod adresem:
http://youtu.be/e5F-xFPuQ5M

Informacje o wynikach akcji na Orange Warsaw Festival w poprzednich latach:
Pomagam biegiem – 2013 http://www.fundacja.orange.pl/aktualnosci_inne_programy/article,284,1,1.html
Festiwal Pomagania – 2012 http://www.fundacja.orange.pl/aktualnosci_wolontariat/article,148,1,1.html

informacja prasowa_Rytmpomagania_2014.pdf