Zagłosuj w konkursie i wesprzyj dzieci z wadą słuchu - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zagłosuj w konkursie i wesprzyj dzieci z wadą słuchu

Od 15 lipca internauci mogą głosować na pocztówki dźwiękowe, które przesyłają dzieci z wadą słuchu do konkursu Fundacji Orange. Każda nowa głoska, sylaba i słowo to sukces w ich rehabilitacji, ponieważ dzieci z wrodzonym niedosłuchem inaczej odbierają dźwięki niż ich słyszący rówieśnicy i trudniej im rozwijać mowę.

Trwa głosowanie na pocztówki dźwiękowe, które przygotowały dzieci z wadą słuchu i ich rodzice - uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych Fundacji Orange. Pocztówki te to nagrania pierwszych sylab, słów i przyjaznych odgłosów wywołanych przez niesłyszące dzieci. Do 18 sierpnia każdy internauta może oddać swój głos na ulubiony materiał poprzez specjalną aplikację na Facebooku i pomóc wyłonić zwycięzców w konkursie. Udział w głosowaniu to także szansa, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega terapia słuchu i mowy.

Rozpoznawanie, rozumienie dźwięków i nauka mówienia to wyzwania dla dzieci, które urodziły się z wadą słuchu i inaczej odbierają odgłosy otoczenia niż ich słyszący rówieśnicy. Dlatego ważne jest umożliwienie dziecku jak najlepszego odbioru dźwięków poprzez protezę słuchu oraz wdrożenie rehabilitacji mowy jak najszybciej po uzyskaniu diagnozy, jeśli chcemy wspierać rozwój komunikacji werbalnej dziecka.

Fundacja Orange od 2006 roku zapewnia dzieciom niesłyszącym wsparcie w tym zakresie – prowadzi 18 banków aparatów słuchowych, w których można bezpłatnie wypożyczyć odpowiednią protezę i używać jej do czasu pozyskania własnego urządzenia. Ponadto, organizuje rehabilitację domową dzieci, które mieszkają daleko od specjalistycznych placówek rehabilitacji i mają obustronny niedosłuch powyżej 40 dB. Z terapii w programie korzysta ponad 300 dzieci rocznie, a 180 specjalistów dojeżdża do ich domów, aby pomagać im ćwiczyć słuch i mowę, a także wspierać ich opiekunów. Do programu warto zgłaszać się jak najwcześniej – jeszcze przed ukończeniem przez dziecko 1 roku. Lista banków aparatów oraz warunki przyjęcia do programu rehabilitacji Dźwięki Marzeń dostępne są na www.fundacja.orange.pl

Swoim podopiecznym Fundacja zapewnia także możliwość wyjazdu na letni turnus rehabilitacyjny, podczas którego codziennie przez dwa tygodnie rodzice i dzieci uczestniczą w zajęciach logopedycznych
– indywidualnie i w grupach. Takie intensywne ćwiczenia mają na celu przyspieszyć efekty całorocznej terapii, a opiekunom dać przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. W tym roku turnusy programu Dźwięki Marzeń odbywają się w Serocku k/Warszawy i bierze w nich udział łącznie 90 dzieci i ich opiekunowie. Pocztówki dźwiękowe, które zgłaszają uczestnicy do konkursu, są krótkim zapisem ich starań i pracy pod okiem terapeutów.

Aplikacja głosująca dostępna jest na profilu Fundacji Orange na Facebooku:
www.facebook.com/FundacjaOrange - w zakładce "Zagłosuj". Można głosować na dowolną liczbę pocztówek z każdego z trzech turnusów, ale po jednym głosie na każdą pocztówkę. Głosowanie na nagrania z pierwszego turnusu potrwa od 15 do 21 lipca, z drugiego: od 29 lipca do 4 sierpnia i z trzeciego: od 12 do 18 sierpnia. Autorzy najpopularniejszych otrzymają nagrody od Fundacji Orange - multimedialne pomoce terapeutyczne, gry, zabawki i tablet. W głosowaniu może wziąć udział każdy użytkownik portalu facebook.com, który jest fanem profilu Fundacji Orange.

Link do aplikacji: https://www.facebook.com/FundacjaOrange/

INFORMACJA PRASOWA_pocztowka dzwiekowa_15 07 2014 doc.pdf