Zgłoś szkołę i przygotuj internautów na medal. - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Zgłoś szkołę i przygotuj internautów na medal

Już 16 kwietnia ruszamy z naborem szkół do naszych darmowych programów: MegaMisji i #SuperKoderów. Razem z nami dzieciaki poznają zasady bezpiecznego internetu, podstawy programowania i robotyki, nauczyciele zyskają nowe cyfrowe kompetencje, a szkoły multimedialne sprzęty i materiały edukacyjne. Będzie się działo.

Nabór szkół do MegaMisji i #SuperKoderów potrwa od 16 kwietnia do 15 maja. Bądźcie gotowi!

Pomożemy Wam uczyć dzieci zdrowych nawyków cyfrowych i podstaw programowania. To dla nich lepszy start w przyszłość. Dla nauczycieli nowe kompetencje, a dla szkół nagrody w postaci tabletów, robotów i innych materiałów edukacyjnych. Najbardziej zaangażowane szkoły w MegaMisji odwiedzi Grzegorz Kasdepke - honorowy ambasador programu, autor bestsellerowych książek dla dzieci.

MegaMisja dla klas 1-3

Co można publikować w sieci? Czy wszystko, co jest  w internecie, to prawda? Jak chronić swoją prywatność i swój sprzęt? Jak dbać o dobre maniery w sieci? Zachować umiar w korzystaniu z elektroniki? To tylko niektóre wątki z całego 10 miesięcznego cyklu zajęć w MegaMisji. Program kierujemy do uczniów klas 1-3. Zajęcia prowadzą nauczyciele, których przygotujemy do tego zadania. Jak to działa? Czytaj więcej o MegaMisji, z której skorzystało już prawie 1000 szkół.

#SuperKoderzy dla klas 4-8

To nauka podstaw programowania i robotyki. Tu dzieci rozwijają umiejętności logicznego myślenia  i pracy w zespole. Uczą się kodowania w praktyce, na różnych przedmiotach: od matematyki, informatyki, przez przyrodę, historię, muzykę, język polski, po niemiecki czy angielski. Konstruują i programują roboty, stacje pogodowe, interaktywne osie czasu i reportaże. Tę drogę z nami przeszło już 10 000 dzieci. Więcej o nim czytaj tutaj.

Jak się zgłosić? Wystarczy nagrać krótki film i wypełnić formularz – osobny będzie dla szkół aplikujących do MegaMisji, osobny dla #SuperKoderów. Ten dostępny będzie już 16 kwietnia. Zapraszamy! I sami nie możemy się doczekać kolejnych edycji.

Oba projekty wpisują się w podstawę programową szkół podstawowych. To gotowe scenariusze zajęć, szkolenia dla nauczycieli, sprzęt multimedialny dla szkół i świetna zabawa dla dzieci. Nauczyciele nie muszą być informatykami ani ekspertami od nowych technologii.