To ich dzień – dzień nauczyciela! - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

To ich dzień – dzień nauczyciela!

Kwiatki, bombonierki i życzenia – to wszystko dobrze znamy z uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej o którym zwykliśmy mówić Dzień Nauczyciela. Świat się zmienił, dzieci żyją w otoczeniu technologii i przekonały się czym są lekcje w internecie – mimo to emocje i życzenia w tym dniu pozostały bez zmian i warto żeby dziś wybrzmiały!

Każdy z nas pamięta nauczyciela lub nauczycielkę, którzy wpłynęli na nasze życie i decyzje – czasem pomogli, czasem skutecznie zmotywowali, często dali wiatru w żagle. Dziś w szkole dzieci i młodzież uczą się inaczej niż my kiedyś, a internet i nowe technologie to ich naturalne środowisko. W czasach, w których wiedza i informacje są na wyciągnięcie ręki, a właściwie jednego kliknięcia, zmienia się też rola nauczyciela. „Po co mi szkoła, przecież wszystko mogę zgooglać”. My, dorośli, wiemy, że to bardzo złudne. Bo technologie to tylko narzędzie, które nie będzie działać dobrze, gdy nie będzie stał z nim człowiek. Idealnie jeśli ten człowiek, to osoba otwarta, pełna pasji i wrażliwości, taka która pokieruje naszymi dziećmi w odpowiednim kierunku.

Wspomnień czar

Pamiętacie takie lekcje, na których byliście obecni? Obecni mentalnie, zaciekawieni tematem? Gdzie 45 min mijało jak 5? Takie, które zachęciły do poszukiwania odpowiedzi? Albo takie, które faktycznie do czegoś Wam się w życiu przydały? Czy macie we wspomnieniach nauczycieli, którzy coś dla Was znaczyli? Może zmienili Wasze myślenie, pomogli odkryć coś ważnego, zaszczepili w Was pasje? Takich, którym coś zawdzięczacie?

Świetni pedagodzy są wśród nas!

My w Fundacji Orange znamy pełen sztab takich pedagogów. Wiele naszych inicjatyw toczy się w szkołach, a na co dzień współpracujemy z setkami nauczycieli. Czy są geekami, cyfrowymi omnibusami? Nie. Im się po prostu chce! Chce im się działać, robić coś inaczej, interesować się tematami, które są ważne dla ich uczniów. Zobaczcie jak ich widzimy!

 

W Fundacji właśnie ruszamy z kolejną edycją programu Lekcja: Enter, który wspiera szkoły i nauczycieli w prowadzeniu atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem nowych technologii i e-zasobów. Warto dołączyć do 75 tysięcy nauczycieli, którzy szkolą się we wszystkich rejonach Polski, a także online.