Powołaliśmy Radę Programową - Fundacja Orange

Powołaliśmy Radę Programową

Rada Programowa

Witamy na pokładzie Fundacji Orange Radę Programową, która będzie naszym głosem doradczym, wsparciem merytorycznym i źródłem przyjaznej krytyki. W jej skład wchodzą osoby o uznanym autorytecie w dziedzinie edukacji, rozwoju kompetencji cyfrowych, działań lokalnych i wyrównywania szans społecznych. Cieszymy się, że wszyscy, do których adresowaliśmy zaproszenie do Rady, z entuzjazmem je przyjęli.

W skład nowo powołanej Rady Programowej Fundacji Orange wchodzą przedstawicielki i przedstawiciele świata edukacji, pedagogiki, ekspertki i eksperci w obszarze rozwoju cyfrowych kompetencji i przeciwdziałania wykluczeniu. To także badacze/czki, naukowcy/czynie, trenerzy/rki i nauczyciele/lki. Rolą Rady będzie doradztwo i konsultowanie kierunków programowych, celów, misji i pól rozwoju naszej fundacji.

Jesteśmy już dość dojrzałą organizacją, mamy ugruntowaną misję i kierunek działań. Ciągle się rozwijamy i inspirujemy. Tym bardziej, że rzeczywistość wokół nas zmienia się bardzo dynamicznie i staje się coraz bardziej skomplikowana.

Dlatego chcemy tworzyć przyjazną przestrzeń do wymiany myśli w gronie osób, którym bliski jest temat społecznego rozwoju przy wykorzystaniu nowoczesnych możliwości, ale patrzą na niego z różnych perspektyw.

To dla nas wielki zaszczyt, że w Radzie Programowej są:

Zobaczcie pełniejszy opis członkiń i członków Rady.

Wszyscy swoją funkcję pełnią honorowo i wybierani są na dwuletnią kadencję z możliwością jej przedłużenia.

Nasza Fundacja od 2005 roku i zajmuje się nowoczesną edukacją. Prowadzimy autorskie programy edukacyjne dla szkół, wspieramy nauczycieli i nauczycielki oraz liderki i liderów lokalnych społeczności w rozwoju cyfrowych kompetencji. Szczególnie bliskie jest nam to, aby z nowoczesną edukacją, nauką zdrowych nawyków cyfrowych, odpowiedzialnego i wartościowego korzystania z technologii docierać do miejsc i regionów, w których oferta nowoczesnej edukacji jest skromniejsza. Realizujemy badania, a także wydajemy publikacje i poradniki nt. dezinformacji czy nadużywania ekranów. W ostatnim czasie włączamy się też  w działania na rzecz osób z Ukrainy wspierając m.in. otwarcie szkoły online w języku ukraińskim, darmowych  kursów języka polskiego dla uchodźców i organizacji zajęć dla prawie 200 dzieci uchodźców przebywających w ośrodku szkoleniowym Orange w Serocku.

Dziękujemy Radzie Programowej, że wspierać nas będzie w tej misji.