Nowa książka Justyny Sucheckiej - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nowa książka Justyny Sucheckiej

Zdjęcie książki "Nie powiem Ci, że wszystko będzie dobrze"

"Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" to nowa książka Justyny Sucheckiej - najpopularniejszej dziennikarki edukacyjnej w Polsce. Zostaliśmy dumnym partnerem tego wydania, a Was z całego serca zapraszamy do lektury. Szczególnie po dwóch latach pandemii, nauki zdalnej, kwarantann i totalnego zachwiania cyfrowej równowagi przyda się, aby lepiej zrozumieć, z czym mierzą się dziś młodzi ludzie.

"Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze" to zbiór rozmów z młodymi ludźmi, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami kryzysów psychicznych oraz ze specjalistami, którzy uzupełniają książkę o fachowe porady, jak radzić sobie ze stresem i jak można pomóc komuś, kto mierzy się z kryzysem - także żeby nie mówić, że "wszystko będzie dobrze" czy "bez przesady".

To ważna lektura nie tylko dla młodzieży, ale także dla dorosłych. Mówi o zdrowiu psychicznym. A to – przez pandemię – ucierpiało i u młodych, i starszych. Nauka zdalna, godziny przed komputerem, ciągle ze smartfonem, ograniczone możliwości spotkań w realu, stres, lęk, kwarantanny. I bez tych doświadczeń dorastającym ludziom bywa trudno.

Chciałam napisać książkę, która pokazałaby, że o zdrowie psychiczne należy dbać cały czas, również wtedy, gdy czujemy się dobrze. To powinna być nasza codzienna higiena dla głowy. Dzięki niej można robić wiele wspaniałych rzeczy ze swoim życiem” – mówi Autorka.

Po lewej stronie zdjęcie kobiety. Po prawej stronie opis.

„Zdrowie psychiczne nie powinno być tematem tabu. I wierzę, że wiele dobrego dla tej kwestii można zrobić tak samo na lekcji wychowania fizycznego, biologii jak języka polskiego. Tylko nauczyciele powinni dostać ku temu wsparcie” – dodaje.

W naszych badaniach nauczycieli „Między pasją a zawodem 2021” nauczycielki i nauczyciele wskazują na to, że brak wsparcia w rozwiązywaniu trudności wychowawczych to jeden z czynników najbardziej przeszkadzających im w pracy. Mówią o braku narzędzi i dostępu do specjalistów. A 38% deklaruje chęć rozwoju umiejętności psychologicznych. Z tego i z wielu innych powodów postanowiliśmy zostać partnerem tej publikacji.

Zapraszamy Was do lektury. Porusza trudne tematy, daje nadzieję i uczy szacunku do czyichś doświadczeń.