Digital Youth Forum już 3 czerwca! - Fundacja Orange

Digital Youth Forum już 3 czerwca!

Choć to impreza dla młodych nie skłamiemy, jeśli powiemy, że i my nie możemy się doczekać – Digital Youth Forum odbędzie się już w przyszłym tygodniu! A my mamy zaszczyt zaprosić tam Was wszystkich jako partner wydarzenia.

Zaraz Wam opowiemy nieco o samym programie wydarzenia i o niesamowitych osobach, które tam wystąpią, ale zanim, to kilka ważnych informacji:

• Tegoroczne Digital Youth Forum odbędzie się w piątek, 3 czerwca w godz. 9:00-14:30
  • Wydarzenie jest w formie hybrydowej – wybrane klasy wezmą udział w wydarzeniu na żywo, w Centrum Nauki Kopernik, ale jeśli jeszcze się nie zgłosiliście, to wciąż macie szansę wziąć udział online. Zgłosić klasę można na stronie: https://digitalyouth.pl/#rejestracja2022
  • Wydarzenie będzie symultanicznie tłumaczone na język ukraiński oraz na polski język migowy (PJM)

A co w programie?

Elementem, który szczególnie uwielbiamy w Digital Youth Forum jest to, że w konferencji udział biorą młodzi ludzie. A do tego nie ma tutaj przynudzania i moralizowania – są fajne, merytoryczne wypowiedzi, koncert i quiz z nagrodami. W tym roku wystąpią między innymi:

• Kira Sukhoboichenko (czyt. Suhobojczenko), 16-latka, która założyła Międzynarodowy Ruch Latających Plecaczków, koordynatorka akcji „Nastolatki Nastolatkom” i zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Dzieciaki Startupy”. Jej wystąpienie nosi tytuł „Ukrainka z latającym plecakiem”.
  • Szymon Jarząbek, student II roku realizacji obrazu filmowego Warszawskiej Szkoły Filmowej, który odpowie na pytanie czy „jeżeli każdy ma kamerę, to czy każdy jest operatorem?”
  • Aleksandra Wrona i Jakub Śliż ze Stowarzyszenia Pravda opowiedzą jak odróżnić fake od newsa.
  • Będzie też o ekologii – uczniowie z I LO w Gryfinie odpowiedzą na pytanie „Jak można zaoszczędzić na odpadach i rozwijać ekologiczne ogrodnictwo”, a uczniowie z V LO we Wrocławiu opowiedzą o tym, że „Dbanie o planetę zaczyna się od swojego podwórka”.

To oczywiście niewielka część tych wystąpień – o wszystkich prelegentach i prelegentkach możecie przeczytać na stronie https://digitalyouth.pl/#program2022

To co? Widzimy się na DYF? :)