Gigabajty z serca - Aktualności - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Gigabajty z serca

Ruszyła kolejna edycja akcji Pomagajmy Gigabajtami, w której klienci Orange mogą przekazywać swoje nie wykorzystane gigabajty na szczytny cel. My zamienimy je na tablety dla dzieci z rodzinnych domów dziecka z darmowym dostępem do Internetu na 2 lata, aby mogły swobodnie uczestniczyć w zajęciach zdalnych. Wesprzemy je także w tym, aby z technologii umiały korzystać odpowiedzialnie i z umiarem.
Troje uśmiechniętych dzieci wyglądających zza zasłony

Dzieci w rodzinnych domach dziecka mają zapewnione stabilne i bezpieczne warunki rozwoju. W jednym może mieszkać nawet ośmioro dzieci. Często są w różnym wieku. W okresie pandemii każdemu z nich zapewnić trzeba dostęp do edukacji zdalnej. Bywa, że dla osób prowadzących rodzinny dom dziecka jest to wyzwaniem. Dlatego w kolejnej edycji akcji „Pomagajmy Gigabajtami” wsparcie kierujemy właśnie na ten cel. Chcemy zapewnić rodzinnym domom dziecka tablety z darmowym dostępem do internetu od Orange na 2 lata.

Do akcji mogą włączyć się klienci indywidualni korzystający z oferty mobilnej na abonament oraz klienci biznesowi Orange Polska. Mogą oni przekazywać nie wykorzystane w danym miesiącu pakiety danych na szczytny cel. Gigabajty te zostaną zliczone i zamienimy je na tablety i internet dla rodzinnych domów dziecka.

Aby dotrzeć do najbardziej potrzebujących z nich, podjęliśmy współpracę z Fundacją Polki Mogą Wszystko, która wspiera rodzinne domy dziecka i dzieci w innych formach pieczy zastępczej.

Akcja „Pomagajmy gigabajtami” trwa do 31 maja 2021 r.

Nasza Fundacja była już partnerem kilku poprzednich edycji tej inicjatywy. Rok temu w wyniku jednej z nich przekazaliśmy sprzęt domom dziecka na Śląsku, a w styczniu przekazaliśmy wspólnie z Orange 103 tablety wraz z darmowym internetem ogniskom wychowawczym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Teraz jest kolejna szansa, by najmłodsi znów zyskali pomocny sprzęt.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie akcji „Pomagajmy Gigabajtami”.

Mamy nadzieję, że – tak jak i w poprzednich edycjach – klienci chętnie włączą się w tę akcję i wspólnie uda nam się wesprzeć kolejny ważny cel. Oprócz tabletów i internetu, wesprzemy dzieci w tym, aby z technologii potrafiły korzystać odpowiedzialnie, bezpiecznie i z umiarem. Przygotujemy także materiały dla ich opiekunów.