Kiedy dzieci sprawnie obsługują smartfony, może wydawać się, że świetnie dają sobie radę w cyfrowym świecie. Czy wiedzą jednak, jak zadbać o swoją prywatność, jak reagować na niebezpieczne treści, czy rozpoznać fake newsa? Jak zaprogramować robota, rozwijać nowe kompetencje przy pomocy technologii i zachować umiar w korzystaniu z ekranów?
Nauczyciele, nauczycielki! Szukacie sposobów na taką edukację? Pomożemy Wam w tym!
Serdecznie zapraszamy do naszych edukacyjnych inicjatyw: MegaMisja i #SuperKoderzy. Każda z nich to cykl zajęć, w czasie których uczniowie szkół podstawowych kształcą zdrowe nawyki cyfrowe i poznają podstawy programowania i robotyki. Głównie przez zabawę, współpracę, dyskusję w grupach i tworzenie wspólnych projektów.
Zgłoście szkołę do 10 maja, aby wspólnie z nami realizować zajęcia od nowego roku szkolnego. Oprócz wsparcia w ich prowadzeniu, szkoły zyskają nagrody i sprzęt multimedialny, a nauczyciele – nowoczesne kompetencje i doświadczenie w prowadzeniu atrakcyjnych zajęć.
MegaMisja to program klas 1-3. Dzieci, przy wsparciu nauczyciela uczą się m.in., jak zachować bezpieczeństwo i umiar w korzystaniu ze smartfonów, jak chronić swoją prywatność w internecie, jak odróżniać reklamę od informacji, jak zrobić grafikę i film. Szkoły w MegaMisji za realizację kolejnych etapów zajęć otrzymują tablety, książki, audiobooki, gry. Nauczyciele zdobywają nowe kompetencje przydatne w pracy i życiu prywatnym.
#SuperKoderzy dla klas 4-8 to nauka programowania, nie tylko na informatyce, ale na różnych przedmiotach (w tym na zajęciach z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych). Nauczyciele nie muszą być specjalistami od technologii, bo przygotowujemy ich do prowadzenia zajęć w czasie szkoleń. Szkoła otrzymuje grant na zakup sprzętu np. robotów, a lekcje stają się dla dzieci bardziej atrakcyjne - #SuperKoderzy i #SuperKoderki budują roboty, stacje pogodowe, strony www, a nawet grają na owocach.
Obie inicjatywy są bezpłatne, wpisują się w podstawę programową i mają patronaty Ministra Edukacji Narodowej oraz Cyfryzacji KPRM (byłe Ministerstwo Cyfryzacji).
Jak zgłosić szkołę?
Wystarczy do 10 maja 2021 r. wypełnić formularz online do wybranego programu (lub obu) i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową przygotowaną z uczniami w czasie e-nauczania. Spośród nadesłanych wniosków Komisja wybierze łącznie 280 najciekawszych i te szkoły zaprosi do udziału w programach. Listę przyjętych placówek ogłosimy do 10 czerwca.
Szczegóły, kryteria, regulamin i formularze zgłoszeniowe znajdziecie TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Infolinia: +48 502 091 955 (pn-pt g. 9:00-17:00)
Maile: megamisja@biuroprogramu.online i superkoderzy@biuroprogramu.online