MegaMisja i #SuperKoderzy dla szkół - Fundacja Orange

MegaMisja i #SuperKoderzy dla szkół

• Nasze programy dla szkół to:

• Nowoczesne zajęcia dla dzieci
    • Szkolenia dla nauczycieli
    • Sprzęt multimedialny dla szkół.

Z nami dzieci uczą się odpowiedzialnie korzystać z nowych technologii i poznają podstawy programowania. Dowiadują się, że nowe media to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość rozwoju kompetencji przyszłości.

Nasze programy wpisują się w podstawę programową, a szkoła nie ponosi żadnych kosztów udziału. Nauczyciele nie muszą być specjalistami nowych technologii, bo kompleksowo przygotowujemy ich do prowadzenia zajęć.

• MegaMisja dla klas 1-3

Coraz młodsze dzieci sięgają po smartfony. Jak przygotować je do korzystania z technologii z umiarem, rozważnie i bezpiecznie? Jak pomóc im wykształcić zdrowe nawyki cyfrowe? MegaMisja to:

• Zasady bezpieczeństwa i netykiety: co można publikować w sieci, jak zadbać o swoją prywatność online, jak rozpoznać fake news, jak dbać o dobre maniery w internecie? Jak stworzyć prostą grafikę i film? To niektóre zagadnienia w programie.
    • 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 1-3 oparty na fabule bajki. Wystarczy 1 godzina tygodniowo.
    • Edukacja przez zabawę i współpracę w grupie, kreatywne zadania, łamigłówki i gry.
    • Gotowe scenariusze zajęć opracowane przez specjalistów w dwóch wersjach (6-7 latki i 8-10 latki).
    • Gwarantowane nagrody  dla szkół (tablety, audiobooki, książki i gry).
    • Najbardziej zaangażowane odwiedzi  Grzegorz Kasdepke, autor popularnych bajek dla dzieci, honorowy ambasador MegaMisji.

Dotychczas w programie wzięło udział prawie 27 000 dzieci z 1000 szkół. Dołącz do nich!

Więcej - MegaMisja dla klas 1-3
  • #SuperKoderzy dla klas 4-8

Nauka programowania nie tylko na informatyce! Rozwój umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, pracy w zespole.

• Gotowe scenariusze zajęć i 12 ścieżek tematycznych do wyboru.
    • 10-miesięczny kurs podstaw programowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego i języków obcych, a także w nauczaniu klas integracyjnych i szkół specjalnych.
    • Skręcanie robotów, budowanie stacji pogodowych, komponowanie muzyki i granie na owocach, tworzenie stron www i gier.
    • Profesjonalne szkolenia dla nauczycieli.
    • Grant dla szkoły na zakup sprzętów, w tym zestawów robotów.
    • Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Już 10 000 uczniów z 500 szkół zostało #SuperKoderami. Dołącz do nas!

Więcej - #SuperKoderzy dla klas 4-8
  • Jak zgłosić szkołę?

Zgłoszenia szkół do aktualnej edycji programów przyjmowaliśmy do 15 maja 2020r. Za wszystkie serdecznie dziękujemy.

Listę szkół przyjętych do programów opublikujemy w czerwcu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

superkoderzy@biuroprogramu.pl

megamisja@biuroprogramu.pl