Gala Nagród im. Janusza Korczaka 2024 - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Gala Nagród im. Janusza Korczaka 2024

Ale to był wieczór pełen emocji! Jesteśmy już po Gali Nagród im. Janusza Korczaka, podczas której zostały nagrodzone i wyróżnione wyjątkowe, bardzo zaangażowane osoby oraz instytucje, które na co dzień podejmują wiele ważnych inicjatyw na rzecz dzieci związanych m.in. z edukacją i działają w duchu wartości J. Korczaka. Za nami pełne wzruszeń przemówienia, wystąpienia i spotkania z ludźmi, dosłownie – zmieniającymi świat na lepsze. Poznajmy bohaterów i bohaterki tej edycji.

Korczakowskie słowa - ,,Nie wolno zostawiać świata takim, jaki jest" - to niezmiennie motto tego wydarzenia i osób, które biorą w nim udział. Bardzo ciepło wspominamy poprzednie gale - kiedy to w 2022 roku naszej fundacji wręczono wyróżnienie, a rok temu Konrad Ciesiołkiewicz otrzymał nagrodę w kategorii ,,Osoby Publiczne".

Do tegorocznej edycji napłynęło prawie 150 zgłoszeń. Z wielką dumą i wzruszeniem mamy przyjemność ogłosić, że wśród Laureatek i Laureatów kategorii „Liderzy" nagrodzona została Magdalena Bigaj z Rady Programowej naszej fundacji.

Magdalena Bigaj to liderka zmian w edukacji i strażniczka praw dziecka w środowisku cyfrowym. Miała znaczący wpływ na to, że pojęcie „higiena cyfrowa” wchodzi do powszechnego użytku i wzrasta świadomość społeczna na temat wychowania młodych w świecie pełnym ekranów i wyzwań, które powoduje rozwój technologii. Powołała Fundację Instytut Cyfrowego Obywatelstwa (ICO), aby działać wobec tych wyzwań. Jest autorką bestsellerowej książki „Wychowanie przy ekranie”, dzięki której tysiące współczesnych rodziców i nauczycieli lepiej rozumie wpływ zjawisk cyfrowych na dzieci.

Gratulujemy także innym Laureatkom i Laureatom oraz wszystkim wyróżnionym osobom, są to m.in.: dr Iga Kazimierczyk, Justyna Suchecka, Lucyna Kicińska, Jakub Tylman, Błażej Kmieciak, UNAWEZA Foundation za projekt „Młode Głowy”, Grupa Granica, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i inni.

Nagrodą Główną uhonorowano Tomasza i Marka Sekielskich, natomiast Nagrodę Specjalną otrzymała dr Bożena Wojnowska.

Organizatorem konkursu jest Uczelnia Korczaka - Akademia Nauk Stosowanych. Jej celem – promowanie idei i myśli pedagogicznej Janusza Korczaka oraz wspieranie zmian w edukacji na lepsze. Laureatki i Laureaci zostali wybrani przez Kapitułę Konkursową pod przewodnictwem prof. Barbary Smolińskiej-Theiss, pedagożki społecznej o uznanym autorytecie, zajmującej się m.in. naukami J.Korczaka.

Cieszymy się, że możemy przebywać w kręgu osób i stowarzyszeń cierpliwie budujących empatię, dialog, zrozumienie, otwartość. W końcu przecież wszyscy jesteśmy dziećmi jednego świata!