Nagroda im. Janusza Korczaka dla Konrada Ciesiołkiewicza - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Nagroda im. Janusza Korczaka dla Konrada Ciesiołkiewicza

18 maja na Gali w Muzeum POLIN w Warszawie wręczono Nagrody im. Janusza Korczaka. Wśród laureatów znalazł się Konrad Ciesiołkiewicz, prezes naszej fundacji. Bardzo się cieszymy, bo to wyjątkowe wyróżnienie wręczane instytucjom i osobom, które zmieniają oblicze edukacji i dbają o prawa dzieci i młodzieży.

Jesteśmy niezwykle wzruszeni, że Nagrodę im. Janusza Korczaka w kategorii Osoby Publiczne otrzymał Konrad Ciesiołkiewicz - prezes naszej fundacji. Kapituła Konkursu nagrodziła Konrada wieloletnie za działania na rzecz edukacji w duchu korczakowskich idei, za wspieranie dzieci i troski o ich prawa. W tej kategorii nagrodę otrzymują osoby, których inicjatywy charakteryzują się skutecznością i dużym zasięgiem społecznym. ,,Potrzeba nam ludzi, którzy budują empatię, dialog. A nasz laureat jest właśnie człowiekiem dialogu" – powiedziano w laudacji podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Muzeum Polin w Warszawie.

Organizatorem tej inicjatywy jest Uczelnia Korczaka-Akademia Nauk Stosowanych. Jej celem – promowanie idei i myśli pedagogicznej Janusza Korczaka oraz wspieranie zmian w edukacji na lepsze. Laureatki laureaci zostali wybrani przez Kapitułę Konkursową pod przewodnictwem prof. Barbary Smolińskiej-Theiss, pedagożki społecznej o uznanym autorytecie, zajmującej się m.in. naukami J.Korczaka.

Konrad Ciesiołkiewicz jest Prezesem Fundacji Orange od 2020 roku. Jest także przewodniczącym Rady Fundacji Dorastaj z Nami, wspierającej dzieci z rodzin, w których rodzic zginął lub utracił zdrowie, pełniąc służbę publiczną. Z wykształcenia jest psychologiem, politologiem i doktorem nauk społecznych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończył Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, szkolenia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, praw dziecka i edukacji obywatelskiej.

Konrad, gratulujemy tego pięknego wyróżnienia!

Wśród tegorocznych laureatów Nagrody im. Janusza Korczaka znaleźli się także m.in.: w kategorii Instytucje i Organizacje: Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu; w kategorii Liderzy Lokalnych Działań: Marta Florkiewicz- Borkowska, prof. Mikołaj Spodaryk, Mariusz Kurnyta, Dominik Kuc; w kategorii Osoba Publiczna: Mirosława Kątna. Nagrodę specjalną przyznano Janinie Ochojskiej. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.