Rusza trzecia edycja konkursu Nauczyciel Jutr@ - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Rusza trzecia edycja konkursu Nauczyciel Jutr@

grafika przedstawiająca ręce trzymające smarfon z animacją startującej rakiety

Już od dzisiaj możecie zgłaszać siebie i znanych Wam nauczycieli i nauczycielki do konkursu Nauczyciel Jutr@. Organizujemy go wspólnie z Głosem Nauczycielskim, aby wyróżnić nauczyciela lub nauczycielkę, która ma odwagę uczyć inaczej i uwzględniać potrzeby młodych ludzi wychowywanych w świecie cyfrowym. Konkurs towarzyszy znanemu od lat konkursowi Nauczyciel Roku. Zgłoszenia do obydwu przyjmowane są do 10 września 2023.

Nauczyciel Jutr@ to tytuł, którym zostanie uhonorowana osoba otwarta na nowoczesne podejście do edukacji, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi, podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę stawiać pierwsze kroki w innym, mniej tradycyjnym podejściu do uczniów.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w Konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny jest na: https://glos.pl/nauczycieljutra

Szczegółowe informacje znajdują się również na stronie: https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/nauczyciel-jutra

Wśród nadesłanych do 10 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, wieloletniego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy: 

  • stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu,
  • wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu,
  • pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową,
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych,
  • korzystają przy tym technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 10 października 2023 roku w Warszawie.