Wyróżnienie w nagrodzie im. Janusza Korczaka - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wyróżnienie w nagrodzie im. Janusza Korczaka

Dwa wyróżnienia w ramkach położone na siebie

Jesteśmy niesamowicie wzruszone i wzruszeni, ponieważ podczas gali Nagrody im. Janusza Korczaka zostaliśmy wyróżnieni w kategorii „Placówki edukacyjne, organizacje i instytucje”. Cała Gala obfitowała w piękne wzruszenia, bo było na niej grono ludzi, którym bliskie są nauki Janusza Korczaka, którzy wierzą w siłę edukacji i uważności na potrzeby dzieci i młodzieży.

Znaleźć się w gronie ponad 70 nominowanych już było dla nas pięknym docenieniem. A otrzymanie wyróżnienia powoduje wielką wdzięczność. Szczególnie obok tak wyjątkowych osób i organizacji, jak m.in.

  …oraz wiele innych osób, organizacji działających lokalnie z całej Polsce, którym podobnie jak nam, bliska jest myśl pedagogiczna Janusza Korczaka.

  To wyróżnienie jest doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim, z którymi współpracujemy – naszym przyjaciołom, partnerom, wszystkim osobom uczestniczących w inicjatywach i projektach, które podejmujemy przez ostatnie lata w obszarze wspierania dzieci, młodzieży, nauczycielek i nauczycieli, lokalnych liderów i liderek.

  Wczorajsza gala była zwieńczeniem trwającego od początku tego roku konkursu realizowanego przez Uczelnię Korczaka w ramach projektu Polska Akademia Janusza Korczaka. Laureaci zostali wybrani przez Kapitułę Konkursową pod przewodnictwem prof. Barbary Smolińskiej-Theiss.

  Ogromnie dziękujemy za wsparcie i wszystkie dobre słowa.

  Trzy osoby z Fundacji Orange trzymające wyróżnienie w ramce

  Słowa Korczaka motywują nas do codziennej pracy. Chcemy edukacji, w której dziecko nie jest „nauczane”, ale ma wpływ, sprawstwo i uznanie dla swoich kompetencji. To dla nas kluczowy wyznacznik w opracowaniu naszych programów, materiałów, scenariuszy i w tym, jak podchodzimy do edukacji.

  Doktor umieścił dziecko w centrum uwagi, był prekursorem praw dziecka i wielkim innowatorem edukacji i wychowania. Chcemy, by Nagroda „Janusz Korczak XXI wieku” wyróżniała nauczycieli, wychowawców, liderów edukacji, organizacje i instytucje, które w codziennej pracy kierują się pojmowaną w korczakowski sposób miłością do dziecka” – mówi prof. dr hab. Mirosław Grewiński, rektor Uczelni Korczaka – inicjatora Nagrody.

  „Nie wolno zostawiać świata takim, jaki jest” – mawiał Korczak. Przypominamy dziś te słowa, bo w trudnych czasach kryzysu humanitarnego wywołanego inwazją Rosji na Ukrainę nabierają jeszcze większego znaczenia.