Powołaliśmy zespół ds. integracji społecznej - ekspertki z Ukrainy - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Powołaliśmy zespół ds. integracji społecznej - ekspertki z Ukrainy

Zespół ekspercki ds. integracji społecznej

Działania wokół kryzysu humanitarnego, który wywołała rosyjska inwazja na Ukrainę, wymagają trafnej diagnozy wyzwań. Powołaliśmy w tym celu specjalny zespół ekspercki, w skład którego wchodzą edukatorki z Ukrainy. Doradzają nam w zakresie integracji społecznej i edukacji, m.in. w kontekście przyjazdu do Polski tysięcy uczniów i uczennic z Ukrainy.

Zespół ekspercki ds. integracji społecznej doradza nam w określaniu wyzwań i bieżących potrzeb osób z Ukrainy pozostających w Polsce, szczególnie w kontekście rozwoju naszych edukacyjnych inicjatyw (np. konsultuje powstanie materiałów po ukraińsku dla programu #SuperKoderzy). Dzięki ich rekomendacjom będziemy mogli jeszcze lepiej i bardziej adekwatnie udzielać wsparcia. Skład zespołu nie jest przypadkowy – są to cztery kobiety, edukatorki, które dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Kto jest w zespole ds. integracji społecznej?

Olga Kulyna - przewodnicząca

Magister filologii angielskiej, literatury obcej z niemal 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego oraz rosyjskiego. Pasjonuje ją psychologia, języki obce, stosunki międzynarodowe oraz sport. Do Polski przyjechała tuż po studiach, w założeniu na rok- dwa, choć mieszka w Polsce już 16 lat.

Sasha Taratina

Nauczycielka historii i prawa, magister religioznawstwa. Ukończyła kurs historii Holokaustu w Yad Vashem w Izraelu. Ma 10 letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i rodzicami. Na co dzień pracuje w Liceum Fizyczno-Technicznym w Chersoniu jako wychowawczyni klasy. Jest także wolontariuszką w kościele, gdzie koordynuje programy szkoleniowe dla młodzieży. W czasie studiów była przewodniczącą uniwersyteckiego komitetu wolontariatu, pracującego z sierotami.

Tatiana Kuzniecowa

Pracuje jako nauczycielka języka angielskiego, języka i literatury ukraińskiej oraz literatury zagranicznej w chersońskiej szkole średniej. Ma doświadczenie w pracy z rodzinami w potrzebie, sierotami, dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej. Pracowała jako wolontariuszka. Pasjonuje się tańcem i teatrem, tworzy także ilustracje do książek i magazynów.

Oraz [ze względu na sytuację prywatną prosi o niepodawanie imienia i nazwiska].

Magister fizyki, informatyki i astronomii. Od 6 lat pracuje w Chersońskim Liceum Fizyczno-Technicznym, gdzie uczy informatyki. Jest również wychowawczynią młodzieży. Jako pedagog pracuje z uczniami i rodzicami. Organizuje wycieczki oraz imprezy kulturalno-rozrywkowe. Poza pracą udziela się jako wolontariuszka, pomagając w organizacji i przeprowadzeniu imprez masowych dla dzieci i młodzieży.

Zespół ekspercki ds. integracji społecznej