Ciało nie określa | Klasy 7–8 - Fundacja Orange

Ciało nie określa | Klasy 7–8

Przeciwdziałanie wpływom szkodliwych wzorców urody w mediach społecznościowych na dzieci i młodzież - zajęcia dla klas 7-8 szkoły podstawowej oraz 1. klasy szkół ponadpodstawowych. Do przeprowadzenia na podstawie gotowych scenariuszy z kampanii społecznej "Ciało nie określa", której jesteśmy partnerem. Organizator: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Czas trwania zajęć: 2x45 minut.

Cel zajęć :

• podniesienie świadomości tego, jak ocena własnego wyglądu wpływa na samopoczucie,
  • wprowadzenie do tematu ciałoneutralności,
  • nabycie umiejętności kontrolowania wpływu wzorców urody online na swoją samoocenę.

Podczas zajęć uczennice i uczniowie dowiadują się, jak kształtować samoocenę, nie opierając się na ocenie wyglądu. Po obejrzeniu krótkiego filmu młodzież angażuje się w dyskusję i praktyczne zadania wspierające poszerzenie perspektywy postrzegania siebie oraz swojego wyglądu. Ćwiczą kontrolę treści pokazywanych w social mediach, które mogą wzmacniać szkodliwe przekonania na własny temat i pogarszać samopoczucie.

Film: Kliknij tutaj

Więcej materiałów i opis kampanii "Ciało nie określa" znajdziecie TUTAJ.

Dopamina | materiały dla młodzieży 13–16 latDigital Youth Forum | Szkoły średnie