Dopamina | materiały dla młodzieży 13–16 lat - Fundacja Orange

Dopamina | materiały dla młodzieży 13–16 lat

Projekt, wspierający młodzież w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych i rozumieniu ich wpływu na ich życie, zdrowie psychiczne i relacje. To inicjatywa Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, której jesteśmy partnerem. Tytuł nawiązuje do nazwy neuroprzekaźnika, który w mózgu odgrywa ważną rolę w odczuwaniu przyjemności i motywacji do działania. Korzystanie z mediów społecznościowych, granie w gry, używanie atrakcyjnych aplikacji, komunikatorów, powoduje taki "zastrzyk" dopaminy. Dlatego brak kontrolowania tych aktywności może doprowadzić do nadmiernego zaangażowania w cyfrowe aktywności, a nawet e-uzależnień.

Zobacz materiały i przygotuj zajęcia dla młodzieży na ten temat, aby podnosić (swoją i ) ich świadomość na temat zagrożeń środowiska cyfrowego.

• film:

Inne materiały - do pobrania poniżej:

• scenariusz zajęć 1: „Dopamina” - zagrożenia związane z korzystaniem z mediów społecznościowych oraz dbanie o higienę cyfrową
  • scenariusz zajęć 2: „Dopamina. Porozmawiajmy o relacjach” – jak odróżnić zdrowe od toksycznych zachowań w relacjach, jak dbać o swoje granice (scenariusz i prezentacja do scenariusza)

A także:

• Scenariusze zajęć w języku ukraińskim.

! Więcej informacji, porady i materiały na stronie projektu DOPAMINA.

Sieciaki.pl | Klasy 3–5
„Kreskówki”Ciało nie określa | Klasy 7–8