Pracownie Orange - Fundacja Orange

Otwórz / zamknij menu mobilne

Menu główne

Wyszukiwarka

Pracownie Orange

Pracownie Orange

pracownie orange
 • pracownie orange o programie

  O Programie

  Multimedialne Pracownie Orange – grywalizacja społeczna przy użyciu nowych technologii

  W społecznościach lokalnych drzemie wielka energia do wspólnych działań. Sojusznikami w jej wyzwalaniu mogą być internet i nowe technologie. Wykorzystywane w kreatywny sposób pomagają ludziom zmieniać otoczenie na lepsze. Dlatego w małych miastach i wsiach otwieramy oraz pomagamy prowadzić Pracownie Orange.

  Pracownie Orange założyliśmy już w 100 małych miejscowościach, aby ułatwić ich mieszkańcom dostęp do informacji, wiedzy i technologii. Świetlice są otwarte dla wszystkich, nie tylko jako miejsce rozwijania kompetencji cyfrowych, ale także jako przestrzeń spotkań, integracji, kursów, warsztatów czy ciekawych wydarzeń.

 • Zajęcia i warsztaty dla dzieci i seniorów

  Pracownie wyposażyliśmy w komputery, bezpłatny internet, telewizory, drukarki ze skanerami i konsole do gier oraz meble. Ich opiekunów wspieramy w prowadzeniu profesjonalnej i atrakcyjnej świetlicy dla mieszkańców w każdym wieku. Prowadzimy dla nich bezpłatne szkolenia, warsztaty dla dzieci i seniorów, webinaria, coaching, aby wzmocnić ich kompetencje liderskie i umiejętności cyfrowe.

  W ostatnim czasie w Pracowniach Orange organizowane są specjalne zajęcia dla dzieci oraz kursy dla młodzieży, na których kursanci poznają m.in.: tajniki obsługi komputera oraz podstawy programowania. Daje to im nie tylko dobry start w przyszłość, ale i możliwość rozwinięcia zdolności analitycznych. Warsztaty łączą się z nabywaniem umiejętności rozwiązywania problemów, precyzyjnego formułowania oraz wyszukiwania informacji. W Pracowniach Orange prowadzone są również zajęcia komputerowe dla seniorów.

  warsztaty dla dzieci i seniorów
 • pracownie orange wykluczenie społeczne

  Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez grywalizację społeczną

  Opiekunów pracowni zaprosiliśmy także do udziału w grywalizacji społecznej, która poprzez system wyzwań, punktów i medali pozytywnie motywuje ich do działania na rzecz społeczności lokalnej i prowadzenia atrakcyjnej Pracowni Orange w swoim otoczeniu. Do dyspozycji liderów Pracowni Orange oddaliśmy internetową platformę wymiany wiedzy wraz z bazą gotowych do wdrożenia projektów.

  W pierwszej edycji programu w 2012 roku wyposażonych zostało 50 świetlic, a w drugiej – w 2015 roku  kolejnych 27, w 2018 roku stworzyliśmy kolejnych 26 Pracowni Orange. Wiele z nich stało się czymś więcej niż "kafejką internetową" i jest dzisiaj ważnym centrum aktywizacji lokalnej społeczności.

  Zobacz stronę programu - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez grywalizację społeczną

Ostatnio w Pracowniach Orange