Wspieramy Rowerowy Maj - Dla mediów - Fundacja Orange
Pomiń nawigację

Aktualności

Wspieramy Rowerowy Maj

7 maja wystartowała kampania społeczna Rowerowy Maj. Fundacja Orange jest partnerem akcji, a laureaci warszawskiej odsłony kampanii wezmą udział w warsztatach w FabLab powered by Orange.

Kampania Rowerowy Maj potrwa do 30 maja. Jej celem jest zachęcenie uczniów do jak najczęstszego podróżowania rowerem. Aby osiągnąć mierzalny rezultat, organizatorzy akcji zaprosili szkoły, które zaangażowały się w kampanię, do rywalizacji.

Mechanizm Rowerowego Maja jest bardzo prosty. Za każdy dojazd rowerem do szkoły uczeń otrzymuje dwie naklejki – jedną z nich przyklei na plakacie klasowym, a drugą w swoim dzienniczku. Im więcej przejazdów od 7 do 30 maja, tym bardziej atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe. W puli potencjalnych nagród są między innymi zajęcia w FabLab powered by Orange, czyli multimedialnym centrum Fundacji Orange i Stowarzyszenia Robisz.to w centrum Warszawy. Podczas ich trwania, dzieci poznają tajniki druku 3D i plotera laserowego.

W warszawską odsłonie akcji, którą koordynuje Urząd Miasta, zaangażowało się 112 szkół (łącznie 60 tys. uczniów z ponad 3 tys. klas). W każdej szkole nad przebiegiem kampanii czuwają nauczyciele koordynatorzy. - Zachęcamy do aktywności na świeżym powietrzu i korzystania ze środków transportu poruszanych siłą mięśni oraz posiadających kółka. Na lekcje – oprócz rowerów można też dojechać na hulajnodze, rolkach lub deskorolce – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

To już trzecia edycja akcji, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. (grafika - UM Warszawa)

Oficjalny start rywalizacji w ramach Rowerowego Maja poprzedziły warsztaty w szkołach, uczestnicy dowiedzieli się na nich m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, prawidłowo zapiąć rower do stojaka i dlaczego warto być aktywnym.

Podsumowanie akcji i wręczenie nagród odbędzie się 9 czerwca. Ulicami Warszawy przejedzie wtedy parada rowerowa, będzie też piknik przy Parku Fontann.